Zavrieť

Porady

Odobraty VP

Zlozil som VP,v 17rokoch, soferoval som motorove vozidlo,bez doprovodu,za ktory som dostal sudne, 1 rok zakaz cinnosti, 300eur pokuty, kedze som este o tom treste ani netusil, soferoval som dalej a dostal som pozvanku na inspektorat, kde som opat dostal 1rok 300eur pokuty a zadrzany VP
Chcem sa opytat, ked vyprsi trest a nezaplatim pokutu, ci mi ho vratia?
a ci sa musim znovu podrobit preskusaniu, alkohol za volantom nebol,ani ziadna nehoda,len jazdenie bez pritomnosti sofera z10rocnou praxou.
Dakujem za nejaku odpoved.
Naposledy upravil ivka70 : 21.08.17 at 11:30 Dôvod: uprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž asi takto:
    1. trest - 300€ pokuty + 1 zákazu činnosti. V tomto prípade si mal zaplatiť tých 300€ a rok nejazdiť.
    Toto si však nesplnil, bol si prichytený - dôsledok je 2.trest - 300€ pokty a ďalší rok zákazu činnosti. Aj v tomto prípade si povinný pokutu zaplatiť.
    Zadržaný vodičák je preto, lebo nebola zaplatená ani 1. ani 2. pokuta (spolu 600€).
    zze/2009-8/70
    V každom prípade (podľa mňa) máš na dva roky zákaz činnosti.
    http://www.najpravo.sk/clanky/zadrza...u.html?print=1
    http://www.drogyinak.sk/?p=195
    Naposledy upravil misoft : 21.08.17 at 13:23

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Bez zaplatenia pokuty nebudes mat VP.
    S pravdepodobnostou ktora hranici s istotou pojdes aj na preskusanie.

    Na preskusanie sa vodic posiela
    -ak bol udeleny trest zakazu viest mot.vozidlo
    - ak je obava ze nastala zmena odbornej sposobilosti
    - ak za 12 mesiacov spachas 3 x priestupok spachany zavaznym sposobom.pricom je udelena pokuta min 100 €

    Splnas minimalne 1 dovod preskusania a to 2-nasobne.

    Na tvojom mieste by som tichucko a rychlo zaplatil tie pokuty. Ak si mal hned po prvom spachani vydane sudne rozhodnutie o zakaze cinnosti tak sa cudujem preco ti pri jeho poruseni "nenaparili" trestny cin "marenia vykonu uradneho rozhdnutia"

    Pravdepodobne si ten prvy zakaz cinnosti nemal doruceny.
    No a akoby toho nebolo malo - sup-ho - . repete.

    Ja ta nechcem sudit. Mladost- pochabost.

    Davaj si na to bacha - pretoze takymto sposobom prides lahko k pruseru. Zapis v registry trestov ti ostane na cely zivot. ...ale je to tvoj zivot
    Naposledy upravil dmc : 22.08.17 at 04:15

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Stále vravím, že deťom vodičáky nepatria. Bodaj by ti ho vrátili až za 10 rokov. Prečo si vlastne šoféroval, keď si vedel, že nemôžeš? A prečo by si nemal zaplatiť pokutu? Len si pekne plať za svoje chyby. Pri takýchto "xy" často zomierajú nevinní ľudia.
    1bustamante3 Ak si si vsimol chcel som odpoved,a ty hned sudis? 10rokou? Zaco ze som ai veril,jazdil ohladuplne? No bohuzial nemal som soferovat,svoj cin som olutoval,blbec
    1bustamante3 Dakujem za normal.odpoved.
    arizona 21.08.17 12:00 odstránil(a) z Porady
    ivka70 21.08.17 11:30 priradil do Porady
    ivka70 21.08.17 11:30 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.