Zavrieť

Porady

Ako natiahnuť fasádu na OSB dosku? skladba vrstiev.

Potreboval by som vedieť praktické skúsenosti s aplikáciou fasády na OSB dosku.
Povedzme silikátová biela od Baumitu.
Potrebujem natiahnuť takúto fasádu obojstranne na OSB dosku. Budú to výplňové polia vo vonkajšom prostredí ( dážď , mráz , slnko...)
Alternatívu mám hydroizolačný náter + penetrák + fasáda alebo hydroizolačný náter + sieťka a kleber + fasáda.
Chcem zabrániť hlavne navlhaniu dosiek z vonkajšieho prostredia - preto najprv hydroizolácia ( tekutá lepenka). No a potom už len fasáda a treba asi aj penetrák. Je treba aj zaklébrovanú sieťku?
Poprosím len praktické rady , lebo každý výrobca a predajca ponúka to svoje bez ohladu na výsledok...
Ďakujem ,
Marek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Na osb sa dáva(l) EPS, až potom sieťka s lepidlom a finálna vrstva. Najmä v prípade, že budú uvedené teplotné výkyvy.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    pokiaľ chceš zabrániť navlhaniu dosiek z vonku a bude to priamo položené na zemi, tak základ je penetrák na OSB dosky pod tekutú hydroizoláciu (ak niečo také existuje), potom tekutú hydroizoláciu, sieťka s lepidlom, prebrúsiť nerovnosti, znovu prešpachtlovať riedkym lepidlom, penetrácia pod fasádnu omietku a omietka.

    Škoda, že si sem nedal fotky, totiž neviem, či tieto OSB dosky budú nad soklom alebo priamo položené na zemi, trebárs na nejakej dlažbe alebo tak.

    Ja osobne by som nedával na hydroizoláciu priamo fasádnu omietku, podľa mňa to nebude držať.

    Skúsenejší ma prípadne opravia.

    Ako natiahnuť fasádu na OSB dosku? skladba vrstiev.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.