Zavrieť

Porady

Dá sa vybieliť obhorená dlážka?

Potrebujem vybieliť tmavé fľaky na drevenej dlážke v chatke. Vie niekto poradiť, ako na to?. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak máš obhorenú dlážku od uhlíkov, tak by si nemal zamýšľať nad tým ako to obhorené esteticky odstrániť, ale ako sa postarať o to, aby sa už v budúcnosti nedostali uhlíky z kachieľ na drevenú podlahu, lebo nabudúce môžu podlahu bielit páni v modro žltých kabátcoch krompáčmi, ale tebe to už možno bude jedno. Jednoducho treba prekryť priestor pred kachľami ako voľakedy, dostatočne plechovou predložkou proti požiaru

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    bettylou, lujza.j, Anika61, branislavp, misoft, Terezia13, Ing. Ľubomír Janoška
    Komentár, nie odpoveď (1)
    6
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branislavp pavol54, máš stopercentnú pravdu. Ale ten plech sme mali okolo kachlí, len tie kachle sú veľmi staré a ja som urobila jednu veľkú, preveľkú chybu......, ale našťastie to dobre dopadlo, že máme na podlahe iba tmavý fľak. V tých kachliach sa už nikdy nesmie kúriť, musíme ich vyhodiť a kúpiť nové a čo je podstatné prerobiť podlahu, pod kachľami aj okolo kachlí.
    vicktor Ak sa ti trasu ruky a rozsypala si uhliky z lopatky, tak preco treba vymenit kachle?
    A preco nie si Branislava?
    branislavp vicktor, na šťastie ešte sa mi ruky netrasú, ale poriadne sa mi chveli vtedy, keď som zachraňovala dlážku. Také predpotopné kachle mali byť už dávno na smetisku - v starom železe.. Pod takýmto menom branislavp ma od začiatku prihlásili na PORADE moje deti. Takže preto držím poraďákov, v omyle, sorry, som žena, pod menom branislavp, nič nie je v tom podvodné.
    vicktor V chatke tie flaky hadam az tak nevadia, dokonca dodaju dlazke nalezity vzhlad.
    To znameho dcera robila u nich doma party a ked sa vratil nasiel flaky aj s jamkami po uhlikoch na dubovych parketach...
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nevidím, že by sa tu písalo o ohorenej podlahe, neskúšala by som bieliť, alebo zbrúsiť, alebo pretrieť nejakým krycím lakom alebo farbou, ak to nie je na veľkej ploche a je to možné, vymenila by som nejakú tú latku
    opravujem po prečítaní nadpisu,už vidím
    Naposledy upravil Terezia13 : 27.08.17 at 20:12
    pavol54 v nadpise
    Terezia13 .......my dôchodcovia už môžeme
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branislavp Už to bolo zbrúsené, tá obhorená časť (od vypadnutého žeravého "popola z kachlí"), je to tým aj belšie, ale ešte to nie je v poriadku.
    buchač Daj na to nejaký matroš....zabiješ pár múch jednou ranou.
    - zakryješ tmavé fľaky
    - žeravé uhlíky už viac nespôsobia škodu

    V ponuke je materiálu habadej.
    Ja mám pred a okolo krbu kameň - andezit.
    branislavp buchač, Ty si poriadny, tak to má byť. Aj my musíme okolo kachlíl, vyrezať dlážku a vyplniť dlažbou. Ale najskôr si kúpime nové kachle.
    branislavp buchač, to máš super, tak to má byť. Ale Ty si domáci kutil, my si musíme nájsť majstra, čo nám to spraví, ale teraz máme iné priority.....
      zbaliť

    Dá sa vybieliť obhorená dlážka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.