Zavrieť

Porady

Sused podal trestne oznamenie

Sused podal tresné oznámenie, že som doma hlasným spôsobom vulgarne nadáv ala na adresu ich rodiny. Ako mu dokázať,že to nie je pravda, že si to vymyslel, pretože už veľmi dlho máme susedské problémy.
Naposledy upravil ivka70 : 28.08.17 at 04:05
4 komentárov     zbaliť
vicktor Istotne podal? alebo len keca...
cecilocka Ano. Bola som na Polícii a som predvolaná na okresný úrad.
lujza.j Priestupok....proti obcianskemu spolunazivaniu....
vicktor Dali ti precitat jeho podanie? Ako to zdovodnil? Ma nejake argumenty?
Zachovaj chladnu hlavu a pevne nervy, nedaj sa vyprovokovat do hadky a obvinovania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    Mária27, kukučka, marjankaj
    Neužitočné (2)
    -3
    profesional Milý právny analfabet, začni prosím rozlišovať právo súkromné a verejné. Tento tvoj citát nje z práva súkromného. Keby si si maštudov aspoň elementárne základy práva, vedel by si, že vo sfére verejného práva znáša dôkazné bremeno orgán verejnej moci a nie oznamovateľ.
    buchač Milý "právnik" pod nickom "profesional".

    Nauč sa najprv čítať a potom niečo vrav o rozlišovaní práva.

    Nejde o citát...tu ide o význam vety samotnej.
    Lebo ja neslovíčkarim ako právnik na súde (jak kofy na trhu), ja vravím o tom, že :

    " Skutok sa musí dokázať "...

    P.S.:
    Už si si naštudoval oblasť trestného práva...§ 24-26 Trestného zákona ?
    Tak šup-šup...hajde študovať, víkend máš k dispo.

    P.S.:
    Nie som síce právnik, no nie som ani právny analfabet.
    Holt, niečo už mám aj za sebou.
    Lenže taký "právnik profesionál" ako si Ty, urobí nie raz zo svojich klientov len žmýkačku peňazí.
    Hovno dodá, no nechá si to fest zaplatiť.
    Kuwa...Ty budeš asi taký všeobecný právnik...jak sú lekári.
    Všeobecne radu dajú obaja, no pri zložitejšom probléme pošlú klienta k odborníkovi.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ty zatial nemusis dokazovat nic. Hlavne klud. "Nejhorsi je smrt z vydeseni"

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Oliwa, Katy a R, mareko, Mária27, Ing. Ľubomír Janoška
    5
    cecilocka Bola som na tom OU ale až po dovolenke 25.9. Susedova manťelka ešte častejšie dupoce po podlahe ako 100kg slon. Ona nerváči "kľudne" dupotom a sused "robí poriadky" ako pajác. Čo mi poradíte, aby som tá besná suseda prestala. Priestupkové konanie sa zastavuje. Prišla mi odpoveď .

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Hlavne kľud. Ak neurobíš chybu, sused si koleduje o krivé obvinenie. Možno len blafuje a provokuje ťa, aby nejaký dôkaz získal.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    Mária27, Ing. Ľubomír Janoška
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    0

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Snáď ako on dokáže, že si nadával . Dokazovať musí sused, nie ty.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    cecilocka: pokiaľ si to robila u seba doma - môže ti fúkať do z***u práškový cukor.
    Ty si doma (vo svojom vlastnom byte) môžeš vykrikovať čo chceš... a pokiaľ by to on nemal relevantný dôkaz - tak si na ťahu TY.
    Keďže on na teba podal tr. oznámenie (pre nedokázaný prečin, priestupok) - podaj ty na neho TO pre tr. čin krivého obvinenia
    zze/2005-300/345/1

    A potom on môže doma vybľakovať koľko chce, aký je debil....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cecilocka Prišlo:Predvolanie obvineného na ústne pojednávanie o priestupku.
    Správny orgán vedie voči vám priestupkové konaniezo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu podľa § 49/1/d zákona 372/1990 Zb o priestupkoch.
    ste mala búchať na stenu bytu a hlasným spôsobom hovoriť na adresu rodiny...p..a vy...á,majú prísť MsP?
    buchač Fásneš 33€ ... a môžeš veselo nadávať aj naďalej.

    Pre druhý krát sa nauč, ako, kde a kedy nadávať.

    Lebo aj to je potrebné vedieť tak, že Ťa žiaden súd nebude môcť odsúdiť.
    dmc a ako jej to dokazu ?? Mohli spatne rozumiet. Mohlo to ist z ineho bytu....a td. Ako je mozne ze organ PZ rozhodol o priestupkovom konani a jeho odstupeni na spravne konanie bez vypocutia "podozrivej" !!
    buchač dmc (Dnes 20:40) a ako jej to dokazu ??
    ==================
    Viď vyššie môj príspevok.

    P.S.:
    Pointa bude zakopaná niekde inde...viď "zlé susedské vzťahy".
    Kto vie, ako to vlastne bolo, je...a po tomto konaní aj bude.
    Možno bude o nejakú dobu nová téma s názvom.."Poraďte dobrého právnika pri ublížení na zdraví".
    dmc si predstavujem pravnika ako vysvetluje. Moja klientka kricala...."cica vyberavá" - to akoze myslela ze sa dobre oblieka...... iba jej vzdavala kompliment,.....hlasnejsie.
      zbaliť

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Nevypovedat. Odoprite vypoved, podla zakona..mali by vas o tom aj poucit na policii..co zrejme ani neurobia aspon vacsina....ale je to vase pravo...a tak nech dokazuju susedia a policajti sa nemaju o co opriet a hotove. Mala aom to iste. Bila som a priwstupkovom az a nedala aom vypoved ani tam. Vycudovani, ze preco nie....lebo nemam co povedat na nieco, co sa ma netyka...je to vymysel a hotovo. A nepoz am zakony natolko, aby som vedela, ktore slovo moze byt pouzite proti mne. Lamali ma, ale nezlomili. Zakon znie, ze kazdy ibcan ma pravo odopriet vypoved, aby neublizil sebe, svojej rodine a znamym.... a zoerte si aj kopiu svojej "nevypovede".... tu vam daju podpusat....ale najprv si pozrite, co vsetko mate podpiaovat.... a hlavne si precitajte, ake mate prava a co vam na tom papieri automaticky napisali, ze ste sa vzdali prava takeho a takeho.... ja som im to prerabala dlhoooo....a tlacili 12 stran az 4x...kym som to podpisala... lebo pospisujete kazdu stranu..... nedajte sa zlomit na vypovwd. Tak im hoditw cele to bremeno naspat, co chce sused hodit na vas.
    arizona 29.08.17 17:42 odstránil(a) z Porady
    ivka70 28.08.17 04:05 priradil do Porady

    Sused podal trestne oznamenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.