Zavrieť

Porady

Skoncenie pracovneho pomeru na dobu urcitu a PN

Dobry den, chcem poziadat o radu nemam s tym skusenosti. Zamestancovi konci pracovna zmluva 31.8.2017. Od 29.8.2017 je PN. Pracovny pomer skonci k 31.8.2017, zaujima ma za kolko dni ma v tomto pripade zamestnavatel poskytnut nahradu prijmu pri PN a kedy PN-ku postupit Socialnej poistovni.Zamestnanca ku dnu skoncenia PP odhladim zo SP a ZP?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer končí dňom dohodnutym v pracovnej zmluve, t.j.31.8.2017. Zamestnávateľ vyplatí náhradu príjmu za 29.-31.8., potom odstúpi PN SP, ktorá od 1.9. začne vyplácať nemocenské.

    K 31.8. ho odhlásis zo SP aj ZP
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karolina12 Dakujem za odpoved. Mam este jeden pripad. Zamestnanec utrpel v skusobnej dobe pracovny uraz. PP od 1.10. 2016. PN trva od 1.12.2016. Pracovny pomer je dohodnuty na dobu urcitu do 30.9.2017. Kedze PN zacala v skusobnej dobe nie je mi celkom jasne kedy konci PP.
    Dakujem
    ivka70 Ak ani jedna strana PP neukonci v skusobnej dobe, skonci PP dobou urcitou.
    Uraz na to nema vplyv.
    karolina12 Zamestnankyna dorucila PN len s podpismi bez vyplnenia udajov o aku davku ziada a ani vyhlasenie poistenca nie je vyplnene. Mozem jej vyplatit nahradu prijmu? Poslat to take do SP? Doklady som nasla na stole a komunikacia s nou je velmi tazka, same osocovanie a vyhrazky, kedze sa nevie zmierit s tym, ze PP skoncil. Dakujem za kazdu radu.
    zuzanna a v ZP dam ukoncenie PN ako 1O koniec PN a aj ukoncenie PP alebo ako prosim
      zbaliť

    Skoncenie pracovneho pomeru na dobu urcitu a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.