Zavrieť

Porady

Jedovatá lyžička ?

Máme lyžičku – ani neviem kde sa vzala. Je to nejaký plechový šmejd , made ich China.
Nedávno som po nej siahol, keďže je dlkšia , že dočiahnem na dno pohára medu. Med som z nej strhol a lyžičku som oblízal. Ihneď ma začal páliť jazyk. Myslel som , že je niečo v tom mede. Ale nešlo mi to do hlavy , lebo ten med som už jedol. Lyžicu som umyl odložil a na druhý deň , reku skúsim , či nie je štiplavá tá lyžička. A fakt. Umytú , suchú som ju olýzol a jazyk ako by som sa popálil. A od neho hnusná chuť až v krku. Tak jasné , z Číny ! Predpokladám , že povrch je galvanizovaný nejakou hnusobou. Skúšal som to šúchať papierom. Neotiera sa to.
Neviete , aký kov by mohol štípať už na dotyk jazyka ?
P8310002.jpg  
korela Nedizajnová, obyčajná lacná vylisovaná tenkostenná mäkká lyžička. Keby si vedel odkiaľ sa ku tebe dostala (ak by bola z reštauračného zariadenia), mohol si skúšať zistiť materiál na hygiene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Napriklad, ak by bola z niklu, ten vyvolava alergie, ale podla najnovsich sprav aj rakovinu, preto ho chce EU postupne zakazat pre predmety, ktore prochadzaju do styku s kozou.

    Jedovatá lyžička ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.