Zavrieť

Porady

Lieky na predpis bez predpisu

Prosím, je trestné kúpiť si lieky na predpis bez predpisu cez internet?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
U nás je dosť liekov na predpis, ktoré sú v cudzine bez predpisu, stačí zájsť do susedných krajín.
Bola som však svedkom v lekárni, ked predali liek na predpis bez receptu, lebo kupujúci povedal, že je lekár ...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Záleží od toho, kto bude potrestaný a ako.

1. Predajca môže byť potrestaný za nelegálnosť predaja.
2. Kupujúci môže byť potrestaný na svojom zdravotnom stave, ktorý sa mu môže zhoršiť.

V prvom rade cez web nikdy nemôžete kúpiť lieky na predpis. Neabsolvovali ste totiž lekárske vyšetrenie. Pri ich nákupe online z nelegálnych stránok hrozí dodanie falošných a nekvalitných liečiv.
http://www.sukl.sk/sk/media/lieky-v-...t?page_id=3886

Podľa štátneho ústavu sa na internete ponúkajú aj neregistrované lieky, alebo také, ktorých predaj nie je cez internet povolený, čiže lieky na predpis.

https://ekonomika.sme.sk/c/7204273/n...#ixzz4rVC7Du64

Poväčšinou sa jedná ale o zahraničných dodávateľov liekov, ktorí ani len nevyžadujú predpis na liek.
Nie zriedka sa jedná aj o placebo, ktoré má všetko možné, len nie adekvátne zloženie lieku a tým pádom aj účinok.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (2)
misoft, afrikánka
Nevhodné (1)
Komentár, nie odpoveď (1)
0
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
korela buchač, prečítaj si zadanie ešte raz. zadávateľ nespomína žiadny web.
"Prosím, je trestné kúpiť si lieky na predpis bez predpisu cez internet?"
.
predávajú sa lieky aj cez občiansku inzerciu, síce odvaha predávajúceho, ale stáva sa, ide o kupujúcich, ktorí využívajú ťažšiu dostupnosť liekov cez recepty, lieky predávajú členovia rodín zamestnancov zo zdravotníctva, aby si doplnili svoj rod. rozpočet, ak ich chytia, smola. bol článok, predávala matka so synom, otec lekár, xanax balenie 40 eur. ale do akej miery je to trestné ev. sadzby neviem.
niektorý pacient balenie zasa môže vybrať na recept a nemusí ho ani otvoriť. tak čo s ním, tiež príležitosť na prilepšenie.
keby psychiatri sami nevytvárali nehorázne množstvo závislákov, problém by sa aspoň znížil.
uverejňujú sa každoročne čísla aj za cz a sk, aké obrovské sumy dokáže iba tento odbor medicíny vybrať z rozpočtu zdravotníctva. nič nie je zadarmo, potom chýbajú peniaze na iné zákroky, nehovoriac o "odmenách" od farma firiem pre lekárov. to je verejne dávno známe aj vo svojich kruhoch.
buchač korela (Včera 13:13) buchač, prečítaj si zadanie ešte raz. zadávateľ nespomína žiadny web.
====================
Internet a či web....a nemáš jedno ?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Web_site

No na druhej strane zadávateľ nespomína, či chce kúpiť od nejakej webfirmy alebo iným spôsobom.

ALE šak nech sa mladý realizuje, nech si zháňa tie svoje lieky...nech ich využíva, nech mu slúžia k zdraviu. Jeho zdravie.
-------------------------------
Spmínaš lekárov a ich kšefty ? Spomínaš závislákov ?
Xanay, Diazepan, Tramal a iné lieky...? Kto je na nich závislý ?
Nuž klasický pacienti tieto lieky nejak nezneužívajú...tu ide o iný level. Tieto lieky skončia v rukách narkomanov.

Odmeny od farmafiriem pre psychošov ?
...a že Ty narážaš na jednu nemenovanú osobu..

Ale tie odmeny sa poskytujú aj iným lekárom. Sympózia sú bežným krytím takejto odmeny.
Nie jeden lekár má stenu obsypanú "diplomami" z tých akcií...z celého sveta.
Tiež o niečom svedčí.
-------------------------------

Prečo asi pindám ohľadom nášho VŠ školstva, ktoré je zadarmo....čo myslíš ???
korela Nespomína, ale logicky sa vylučuje WEB, lebo na žiadnom človek nenájde legálny predaj lieku na predpis.
Jedine cez obč. inzerciu.
A doteraz nedostal úplnú odpoveď, lebo "1. Predajca môže byť potrestaný za nelegálnosť predaja.
2. Kupujúci môže byť potrestaný na svojom zdravotnom stave, ktorý sa mu môže zhoršiť.", t.j. môže byť potrestaný, ale aj nemusí. Zatiaľ nedostal úplnú odpoveď.
.
Nenazývala by som psychiatr. pacientov narkomanmi, závislákov z nich urobia vlastní lekári, stačí pozrieť na fóra o konkr. liekoch, ako sa ľudia sami snažia dostať z ich závislosti, a je to veľmi ťažké. Prvým predpísaným liekom sa stáva človek závislým, je dosť literatúry o týchto veciach, videí.

Na nikoho tu nenarážam, roky tu píšem o zavedenej praxi psychiatrov, a budem opakovať, že ich spolupracovníci o tom vedia, nepáči sa im to. Ide o biznis, o akom sa ľuďom nesníva. Všetko v najväčšej "počestnosti".
.
V BA je jedna kamenná lekáreň, ktorá robí dobré služby pacientom, funguje takto aj pre lieky na predpis, ale asi nepôjde o tento prípad, sú tam podmienky - http://www.retia.sk/lekaren.
  zbaliť

marleau je offline (nepripojený) marleau

marleau
Ja tak kupujem v lekárni, lebo lekárku ani zdravotnú kartu nemám.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (2)
ZahradnikAmater, korela
Neužitočné (2)
0
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
misoft No to je tvoj problém.... a v lekárni ti aj tak nepredajú predpisové lieky bez predpisu....
marleau ale predajú, biznis je biznis
korela musím súhlasiť, predajú. je to fakt biznis. niekto aj rád prenechá zálohu, pretože mu ide o liek a čas strávený v čakárni. predajú aj liek bez zálohy.
buchač svojho času tiež písal o sebe, ako si vyberá lieky na zálohu. ak človek chodí do "svojej" lekárne, zákazníka už poznajú. ale aj nemusia poznať, je to jedno.
ak má človek v lekárni známosť, tak už nie je žiadny problém sa k lieku dostať.
buchač korela (Dnes 12:45)
buchač svojho času tiež písal o sebe, ako si vyberá lieky na zálohu. ak človek chodí do "svojej" lekárne, zákazníka už poznajú. ale aj nemusia poznať, je to jedno.
ak má človek v lekárni známosť, tak už nie je žiadny problém sa k lieku dostať.
=============
No hej, písal som to a je to aj fakt.
Hentú "službu" som ale nezískal okamžite...nejaký čas to aj trvalo, pokiaľ som sa odvážil/opovážil pýtať liek na sekeru.
Nemyslím si, že ak niekto príde z ulice a hajde využiť lekáreň týmto spôsobom...asi by nepochodil.
babka - ježibabka Občas, keď mi chýba iba jeden druh lieku a nechce sa mi ísť kvôli jednému k lekárke, tak si kupujem v lekárni. Teraz som sa bola na ne pozrieť a fakt je na niektorých, ktoré mi bežne predajú formulka: Viazané na lekársky predpis. Zas som múdrejšia.
korela ja viem, že nie hneď, ale ak som chodievala roky do svojej lekárne, tam mi dali na prvýkrát, ale na prvýkrát mi dali aj v centre mesta, a ešte nemám 80 r., aby ma ľutovali, predali mi ako cudzej osobe.
  zbaliť
ZahradnikAmater
Hlavne treba prestať byť pokrytcom. Ak ma lekár počas pár rokov ani nevyšetrí, pokiaľ mi napíše opakovane recept bez toho, tak to si ten liek potom môžem aj sám kúpiť, keď mi ho predajú.Recept nie je riešenie nejakého problému pacienta, samozrejme okrem automatizovanej evidencie, kto toho koľko predpsíal a ako ho motivovať aj odmeňovať.
A či ho kúpim cez net alebo v lekárni či na pumpe (ako to nedávno niektoré firmy chceli povoliť). Nie každá krabička na nete je falošná.

Kúpiť lieky cez net nie je trestné, hoci niekdy drahé a rizikové.
buchač Hm...

1. Na pumpách chceli predávať lieky bez receptu...prípadne generiká...kua rozdiel.

2. Na recept cez net len tak nedostaneš.
Jedine v prípade, že lekáreň doručuje kuriérom alebo si ich pacient vyberie sám.

3. Schválne som si zadal do gúgľa "inzulín predaj"...v ponuke všetko možné, len nie samotný liek.

4. Mimochodom...odopoveď nie je odpoveďou, ale komentárom.

Lieky na predpis bez predpisu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.