Zavrieť

Porady

Pravdepodobny zarobok pre vypocet odstupneho a dovolenky.

Chcela by som sa opytat ake je rozhodujuce obdobie pre vypocet pravdepodobneho zarobku ? Bola som zamestnana vo firme od 1.3.2006 a od 11.1.2015 az do 30.6.2017 som bola na PN pocas ktorej mi bola priznana choroba z povolania. Po PN som nastupila do prace ale dnom 10.7.2017 mam ukonceny PP dohodou p.63 odst.1 pism.c z dovodu choroby z povolania. Mzdarka mi vypocitala priemernu mzdu zo zakladnej mzdy +12 eur nocny priplatok. Nocnu zmenu nemam odpracovanu za mesiac jul. Cerpala som 1 den dovolenky a ona mi zostatok dovolenky za r.2015 preplatila. Az na moje upozornenie ze mam narok na dovolenku za obdobie PN pri chorobe z povolania mi ju doplatia v dalsiom vyplatnom termine.V kolektivnej zmluve mame premie kolektivne+individualne+13 a 14 plat,nocny priplatok a raz za pol rok priplatok za zhorsene pracovne podmienky. Je postup mzdarky v poriadku ked za cele obdobie pracovneho pomeru som nemala kratene premie ani 13 plat a PN bola z dovodu choroby z povolania?
Naposledy upravil ivka70 : 07.09.17 at 12:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pravdepodobny zarobok nema rozhodujuce obdobie.
    Vypocet mzdarky je v poriadku.
    zze/2001-311/134/3
    Dada 2016 Tak potom je to v poriadku ak mi vyratala priemernu mzdu z obdobia od 1.7.2017 do 10.7.2017? Ved ked by som pracovala pravdepodobne by som dostala aj premie.
    ivka70 pochybujem, ze ti ratala priemernu mzdu z tych dni, ratala ti to skor zo mzdy v zmluve.
    To, co by si pravdepodobne dostala nemusi zamestnavatel vobec ratat.

    Pravdepodobny zarobok pre vypocet odstupneho a dovolenky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.