Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou
misoft
Mojmírovce - 4-ročné decko autobusom prejdené, vodič ani o tom nevedel (detto ani cestujúci).
Otázka je - ČO robili rodičia? Ako je možné, že 4-ročné decko sa voľne pohybovalo po ceste 1.triedy? Teraz budú vodiča poťahovať (ale nie za jajká) a ešte i možno niečo schytá. A čo tí rodičia (inak Romuláni!!!!)? Skôr ich by som hnal pred súd!
Boh nech nás súdi šeckých. Si ani tri dni nechodil v ich topánkach a aký si múdry. Sorráč,
Len tak na okraj!
https://spravy.pravda.sk/cierna-kron...ocny-chlapcek/
Advokát Stanislav Pavol vysvetlil, že pri takýchto nehodách je primárne zodpovedný vodič motorového vozidla. „Šofér podľa pravidiel o cestnej premávke musí vykonať prehliadku vozidla pred jazdou, či môže urobiť prvotný manéver, rovnako to platí aj pri cúvaní,“ naznačil Pavol.
Takže podľa tohto právnika, vodič linkového autobusu bude po nastúpení cestujúcich vystúpiť, prezrieť vozidlo a potom pokračovať. To isté by podľa toho, ako to popisuje ten právnik, bol povinný vykonať i vodič MHD!!!! Vieš, čo to znamená? Že na zastávke by autobus nestal 1-2 minúty, ale 5-10 minút.
A to už nehľadiac na to, že autobus (linkový, MHD) jazdí a tie zastávky sú vynútené funkciou vozidla - preprava cestujúcich.
Takže - ako som písal - budú ho popoťahovať za vajká, ale rodičov nebudú riešiť!!!! A pritom za dieťa je zodpovedný jeho zákonný zástupca - rodič. Dvojaký meter začínajú uplatňovať - ten čo robí a plní prácu vo verejnou záujme, bude potrestaný (ak bude) a ten, čo nič nerobí, len každý mesiac čaká na pošte - ten bude čistý ako ľalija biela....
Ak rodičia nie sú schopní si deti ustrážiť, dovolia im behať bez dozoru po ceste - sociálka by to mala vyhodnotiť a uprieť im rodičovské práva a deti odobrať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kvaka
............................ Nie je to baptistický kňaz.
Citujem: Curry stojí od roku 2015 na čele americkej episkopálnej cirkvi, ktorá je súčasťou anglikánskeho spoločenstva cirkví. Vďaka tomu mu umožnili kázať na kráľovskej svadbe, inak táto výsada patrí anglikánskym kňazom. Curryho si pozvali mladomanželia.
.............
Vďaka za upresnenie... tak preto už viem, prečo kráľovná toto umožnila.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1
Potesil ma moj muz. Doniesol z Lidlika melon.a aky fajnovy je, lepsi ako niekedy v lete maju.
Ja minuly tyden v hoferi...a taky tak..fajny
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne
Nie ku svadbe,ale k obsahu videa? a čo tam bolo na tom videu,nie náhodou svadba?
Ani teba nikto nežiadal,aby si sa k tomu vyjadrovala a linkovala sem video.
Toto je verejné fórum,budem sa vyjadrovať k čomu chcem,tvoje povolenie nepotrebujem
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mne je dajako jedno kto co preco zaco pozera....kazdy vie preco danu "vec" pozera-nepozera....je to predsa kazdeho vec
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kopretinka
Žabinka
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
kopretinka
Žabinka
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
lebo ja som sa k tomu "vyjadrovala"
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
alaya1
Potesil ma moj muz. Doniesol z Lidlika melon.a aky fajnovy je, lepsi ako niekedy v lete maju.
Ja minuly tyden v hoferi...a taky tak..fajny
Tento grecky- cervena farba nie je vyrazna, ale chut sladka. Tak uz som si dala aj duplu- to bude noc
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kopretinka
Žabinka
kopretinka
Žabinka
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
lebo ja som sa k tomu "vyjadrovala"
tak môžeš kľudne spať, bolo to myslené vo všeobecnej rovine.. trochu menej vzťahovačnosti..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
kopretinka
Žabinka
kopretinka
Žabinka
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
lebo ja som sa k tomu "vyjadrovala"
tak môžeš kľudne spať, bolo to myslené vo všeobecnej rovine.. trochu menej vzťahovačnosti..
no nebola by som vzťahovačná,keby sa k tomu vyjadrovalo 30 ľudí a nie iba ja a misoft a nebola by som vzťahovačná,keby som nedostala mínusky.A neviem teda o akej dehonestácii píšeš,keďže to nikto nedehonestoval.
A spať budem,natoľko ma porada nezaujíma až tak,aby som nespala.Pýtam sa iba z princípu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
lujza.j
alaya1
Potesil ma moj muz. Doniesol z Lidlika melon.a aky fajnovy je, lepsi ako niekedy v lete maju.
Ja minuly tyden v hoferi...a taky tak..fajny
Tento grecky- cervena farba nie je vyrazna, ale chut sladka. Tak uz som si dala aj duplu- to bude noc
Neviem, či ste čítali 100 ročného starčeka. Tam detailne popísali, jak sa tie sladučké melóny vyrábajú. A tiež napríklad domáce švédske kurence, jak "chovajú! Už nikdy pre mňa nebue nič také, ako predtým
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
Neviem, či ste čítali 100 ročného starčeka. Tam detailne popísali, jak sa tie sladučké melóny vyrábajú. A tiež napríklad domáce švédske kurence, jak "chovajú! Už nikdy pre mňa nebue nič také, ako predtým
tak to ani nebudem čítať,pre istotu
ale švédske kurence nepoznám
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
kopretinka
korela
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: ReutersZdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle...10_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
mám iné problémy,nie nejakú priondenú svadbu
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne. Nepochopené.

Mne išlo o to, že tá kaplnka z 15. st. ešte nezažila rapujúceho kňaza, doteraz som nevidela na žiadnom verejnom podujatí sa kráľovnú ošívať, nikdy a za žiadnych okolností, Camillu sa schovávať za klobúk, mnohým išlo pri ňom do úškrnu, William, Cloony, Elton John detto, Kate sa zachovala ako rodená aristokratka, aj keď nie je, udržala sa, ale výraz tváre výpovedný, mne doma tiekli slzy od smiechu, a to nemám zvuk.
To nevymyslíš, to sa jednoducho stane.
Kto to video nasnímal a zostrihal, prácu si odviedol veľmi dobre.
Ešte som ho zvažovala pridať do srandičiek. Pri vašom zmysle pre humor by som tomu dala.

Ja tvrdím, že žiadna svadba sa nezaobíde bez nejakého faux pas, tu by som to nečakala, ale tu to vyšlo. Pôvodne sa nechcela kráľovná predsa ani zúčastniť.

Teraz sa môžete vybúriť, deň je na to ako stvorený.
Ja ODPORÚČAM :
- nainštalovať v prvom rade zvuk.
P.S.: ...to ešte mladý stále neopravil zvukovku ???

- oodporúčam pozerať nezostrihané šoty.
Pozrieť nejaké videjko o dĺžke do 5 minút, keď samotný obrad trval vyše hodiny ? ...a následne zaujať postoj...ergo kritizovať a poúčať iných ?
Tak to chce veľkú odvahu.

- rapujúci kňaz ??? Pfúúúha...ten by musel mať teda fest guráž, aby si niečo podobné dovolil pri kráľovnej.
Ale čo budem rozprávať...ja dávam argumenty. Ak si myslela hentoho čierneho kazateľa, tak si na veľkom omyle...čas na videjku 22:50...nerapoval, len ohnivo kázal. Ty si rap nepočula ani len náhodou.
Celá ceremónia zo svadby.



...fakt si mohla dať ten svoj príspevok radšej do srandičiek....tu si sa sama zopsula pod obraz boží.

AMEN !!!
Ty tu o zopsutí máš čo najmenej rozprávať. Kto zopsul Poradu?
.
Zacitujem seba "Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters
Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle...10_lidicky_zar
Od vrchu siedme v poradí."

Mám šťastie, že som hneď uviedla zdroj. Ak máte voči jeho videu výhrady, môžete ich smerovať autorovi z Reuters, nie mne.

Nemôže ma tu nikto obviňovať z kritiky ani žiadnej dehonestácie, ani o snahe niekoho poúčať. :-) Pretože som to neurobila.
Iba by si to poniektorí zbožne želali.

Video som videla bez zvuku, a áno, prišlo mi to situačne komické. A?
Nebudem sa tu predsa ospravedlňovať zato, ktorému humoru dávam prednosť. Resp., ktorý ma rozosmeje.
.
Teba čo do mojich mladých? Jeden sa pracovne zdržiava vo svete z mesiaca oveľa viac, akoby si želal, a ak sú obaja mladí muži doma, tak sú radi, že sú večer doma.

.
Tebe chýba moja akože zvukovka? Pretože mne nie. Už ikskrát mohol byť PC v Prahe, ale nemám istotu, že sa mi do dvoch dní vráti späť.
Nie je problém zavolať technika. Tak sa nemontuj do cudzích záležitostí, nepožiadala som ťa o radu.
.
Pre teba šarlatáni, pre mňa alternatívci, obohraná pieseň, nikomu nezakazujem sa liečiť ako chce. Iba poukazujem, že sú aj iné cesty pre uzdravenie a nie jedna. Sama využívam čo sa dá, a o čom som hlavne presvedčená, že bude úspešné. Doteraz bolo.
V tomto smere mnoho ľudí stagnuje.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daša nekaz mi "radost" asi prvy krat som takto mimo sezonu...lebo strasna chut nan bola...
...ja som minule zas....ako sa gumenne cukriky...maximalne bleeeé...uplne naj su veganske....to si uz vobec nechcem predtavit z coho to gendžia...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dasi- ja maso nejem, tak aspon ten melon si dam, aj ked ma k nemu ten panko vyhrady
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
Neviem, či ste čítali 100 ročného starčeka. Tam detailne popísali, jak sa tie sladučké melóny vyrábajú. A tiež napríklad domáce švédske kurence, jak "chovajú! Už nikdy pre mňa nebue nič také, ako predtým
tak to ani nebudem čítať,pre istotu
ale švédske kurence nepoznám
no švédi tiež len tie domáce, švédske kurence chcú v obchodoch. Tak to bolo celkom jednoduché - jak s tou mrkvou u nás. Kúpili v Poľsku, hneď za hranicami zabalili a mali domáce Teda, tuším to bolo v Poľsku, možno v inom postkomunistickom štáte, musela by som ísť znova čítať
Melóny, kto nechce, nečítajte - úplne jednoducho vylepšovali cukrovým roztokom a striekačkou. s ihlou...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
korela
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne
Nie ku svadbe,ale k obsahu videa? a čo tam bolo na tom videu,nie náhodou svadba?
Ani teba nikto nežiadal,aby si sa k tomu vyjadrovala a linkovala sem video.
Toto je verejné fórum,budem sa vyjadrovať k čomu chcem,tvoje povolenie nepotrebujem
Ide o to, že som priložila zo svadby iba jedno krátke video. Nevyjadrovala som sa ku svadbe, a dokonca ani k nemu. Iba ma tá časť rozosmiala. No, a ja mám tiež pocit, že som ho sem na toto "verejné" fórum mohla uložiť. Opakujem - uložiť.
A pozri, koľko príspevkov sa na neho natiahlo ako korálok na šnúrku. :-)
Korela zvýšila dnes klikanosť. K tomu sa už radšej fakt nevyjadrujte.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aj mne priniesli melón - z Tesca. Vodový, dolu je žltý, tak by mal byť zrelý. Ak má bielu plôšku, na ktorej ležal, ešte údajne zrelý nebýva.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
Melóny, kto nechce, nečítajte - úplne jednoducho vylepšovali cukrovým roztokom a striekačkou. s ihlou...
to si neviem predstaviť pri tých množstvách,čo sa premelú cez reťazce.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať