Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
korela
Nandrolon
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
S psychológmi na mňa nechoď. Mal som tu rozpísaný elaborát, ale zmazal som ho, lebo zas by to v konečnom dôsledku niekto mohol brať akože je to "o mne".
Ak by si povedala psychiater, to už je lekár a tým pádom autorita.
Ale psychológ? Filozof? Sociológ? :-)))
A to nechcem hovoriť, že psychológovia často problémy vytvárajú tam, kde vôbec nie sú. Len aby aby mali čo riešiť, samozrejme "odplatne".
A čo by s tým mal psychiater, ak tam nie je dg? Ja mám tiež svoj názor na psychológov, ale ak je možnosť upraviť meno pomerne zavčasu a podporia to, som za. Pretože drvivá väčšina ľudí sa pozerá na malé dieťa ako na čistú bytosť, nepopísanú dušu, ale ono to tak nie je. To by sa na ihrisku hrali samí anjeli, nikto by druhému nezvalil kopček na pieskovisku, nekopol by to kamaráta, nehádzal by sa o zem.
Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, tiež má svoje pocity, a keď mu niečo prekáža, tak to začne prejavovať jemu vlastnou formou.
V konečnom dôsledku je aj psychiatria ešte v plienkach. Predpísať tie ich lieky vie aj obvoďák. A s ťažkými stavmi, vedia ich liečiť? Nasúkajú zasa iba lieky. Jedny horšie ako druhé. Devastačné.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nandrolon
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so zmenou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
Zabudla si napísať, že u niektorých asi nejako zakomplexovaných, alebo inak duševne pošahaných detí.
Lebo tak, ako to popisuje Nandrolon, je naozaj na zamyslenie, či jedinec, ktorý sa zaoberá nejakou nemohúcnosťou svojho mena, je vôbec duševne v poriadku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"Našli sme veľmi čistý vzduch, napr. vo Vysokých Tatrách, či v parku mesta Zvolen, " ..
http://www.cepta.sk/index.php/sk/kva...at-ci-nedychat
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
"Našli sme veľmi čistý vzduch, napr. vo Vysokých Tatrách, či v parku mesta Zvolen, " ..
http://www.cepta.sk/index.php/sk/kva...at-ci-nedychat
Hmmmm..... veľmô prínosné.... spred dva a pol roka..... odvtedy sa to možno i radikálne zmenilo.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Nandrolon
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so zmenou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
Zabudla si napísať, že u niektorých asi nejako zakomplexovaných, alebo inak duševne pošahaných detí.
Lebo tak, ako to popisuje Nandrolon, je naozaj na zamyslenie, či jedinec, ktorý sa zaoberá nejakou nemohúcnosťou svojho mena, je vôbec duševne v poriadku.
Vidím, že tomu skutočne rozumieš. Už budem súhlasiť s každým tvojím vyjadrením k tejto debate. Verím, že ide iba o tvoje dedukcie, bez informácií z iných relevantných zdrojov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Nandrolon
korela
Nandrolon
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
S psychológmi na mňa nechoď. Mal som tu rozpísaný elaborát, ale zmazal som ho, lebo zas by to v konečnom dôsledku niekto mohol brať akože je to "o mne".
Ak by si povedala psychiater, to už je lekár a tým pádom autorita.
Ale psychológ? Filozof? Sociológ? :-)))
A to nechcem hovoriť, že psychológovia často problémy vytvárajú tam, kde vôbec nie sú. Len aby aby mali čo riešiť, samozrejme "odplatne".
A čo by s tým mal psychiater, ak tam nie je dg? Ja mám tiež svoj názor na psychológov, ale ak je možnosť upraviť meno pomerne zavčasu a podporia to, som za. Pretože drvivá väčšina ľudí sa pozerá na malé dieťa ako na čistú bytosť, nepopísanú dušu, ale ono to tak nie je. To by sa na ihrisku hrali samí anjeli, nikto by druhému nezvalil kopček na pieskovisku, nekopol by to kamaráta, nehádzal by sa o zem.
Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, tiež má svoje pocity, a keď mu niečo prekáža, tak to začne prejavovať jemu vlastnou formou.
V konečnom dôsledku je aj psychiatria ešte v plienkach. Predpísať tie ich lieky vie aj obvoďák. A s ťažkými stavmi, vedia ich liečiť? Nasúkajú zasa iba lieky. Jedny horšie ako druhé. Devastačné.
Dobre si to napísala: "Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, napríklad MENOM a PRIEZVISKOM". To červené som len doplnil.
PS: nechcem sa nikoho dotknúť, ale v extréme je ten psychiater múdrejší. Keďže musí vedieť AJ písať. Zato psychológovi stačí častokrát iba "nevymáchaná" huba a pocit vlastnej vševedomosti. Česť výnimkám!
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
jar88
Prečo raz TESLA znie a inokedy to isté TESLA neznie?
Tiez nechapem. Kedysi boli fabriky na Tesly v kazdom druhom okrese.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
korela
Nandrolon
korela
Nandrolon
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
S psychológmi na mňa nechoď. Mal som tu rozpísaný elaborát, ale zmazal som ho, lebo zas by to v konečnom dôsledku niekto mohol brať akože je to "o mne".
Ak by si povedala psychiater, to už je lekár a tým pádom autorita.
Ale psychológ? Filozof? Sociológ? :-)))
A to nechcem hovoriť, že psychológovia často problémy vytvárajú tam, kde vôbec nie sú. Len aby aby mali čo riešiť, samozrejme "odplatne".
A čo by s tým mal psychiater, ak tam nie je dg? Ja mám tiež svoj názor na psychológov, ale ak je možnosť upraviť meno pomerne zavčasu a podporia to, som za. Pretože drvivá väčšina ľudí sa pozerá na malé dieťa ako na čistú bytosť, nepopísanú dušu, ale ono to tak nie je. To by sa na ihrisku hrali samí anjeli, nikto by druhému nezvalil kopček na pieskovisku, nekopol by to kamaráta, nehádzal by sa o zem.
Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, tiež má svoje pocity, a keď mu niečo prekáža, tak to začne prejavovať jemu vlastnou formou.
V konečnom dôsledku je aj psychiatria ešte v plienkach. Predpísať tie ich lieky vie aj obvoďák. A s ťažkými stavmi, vedia ich liečiť? Nasúkajú zasa iba lieky. Jedny horšie ako druhé. Devastačné.
Dobre si to napísala: "Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, napríklad MENOM a PRIEZVISKOM". To červené som len doplnil.
PS: nechcem sa nikoho dotknúť, ale v extréme je ten psychiater múdrejší. Keďže musí vedieť AJ písať. Zato psychológovi stačí častokrát iba "nevymáchaná" huba a pocit vlastnej vševedomosti. Česť výnimkám!
Ja som pri malých deťoch spomínala iba meno, nie priezvisko.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela, ja viem, ale ak niekoho MôŽE stresovať meno, MôŽE ho stresovať aj priezvisko, nakoľko má na to stresovanie všetky predpoklady.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
korela
Nandrolon
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so zmenou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
Zabudla si napísať, že u niektorých asi nejako zakomplexovaných, alebo inak duševne pošahaných detí.
Lebo tak, ako to popisuje Nandrolon, je naozaj na zamyslenie, či jedinec, ktorý sa zaoberá nejakou nemohúcnosťou svojho mena, je vôbec duševne v poriadku.
Vidím, že tomu skutočne rozumieš. Už budem súhlasiť s každým tvojím vyjadrením k tejto debate. Verím, že ide iba o tvoje dedukcie, bez informácií z iných relevantných zdrojov.
Počuj moja, toto si si skutočne mohla odpustiť.

Normálne (bez komplexov menejcennosti) dieťa sa svojim menom nijako nezaoberá. Berie ho ako danú skutočnosť.
Povedala by si svojim deťom (v prípade že sú úspešné), že za to nevďačia svojim schopnostiam, ale menu, ktoré si im prezieravo vybrala a naopak (ak sú neúspešné), že napriek dobrému menu, ktoré si pre nich vybrala, sú neúspešné preto, že sú neschopné?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

bóžinku ... čo sa to tu všetko popísalo! A len kvôli malému Saganovi to začalo. Mne sa veru Marlon celkom páči, aj sa mu to hodí - ale Saganovcom sú aj tak naše názory ukradnuté, či sa nám to páči, alebo nie
len na odľahčenie (aj keď určite poznáte) - k tým priezviskám
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...ZRMR7MqPkHF0q9
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Korela, ja viem, ale ak niekoho MôŽE stresovať meno, MôŽE ho stresovať aj priezvisko, nakoľko má na to stresovanie všetky predpoklady.
Napísala som niekde, že ma stresuje? Nie. Mne pocitovo nevyhovuje hlavne -ová. Ale ako niekoho môže, druhého nemusí. Poznám 40-ka, ktorý nechcel nosiť otcove priezvisko, a keďže mu to dlho cez svoju matriku nemohlo prejsť, našiel dobrú dušu, ktorá ho na potrebný čas prehlásila na trvalý pobyt k sebe do iného obvodu, až sa mu to nakoniec podarilo. Neviem, aké mal k tomu osobné dôvody, sám mi svoj príbeh rozprával a ani neviem, či ho to stresovalo. Ale asi nie, pretože ako pošuk by nepracoval s ľuďmi. A čo mal za problémy s otcom, tiež neviem.
Ľuďom by všeobecne nezaškodilo trochu skutočnej tolerancie a vzájomného pochopenia.
Ani sa nečudujem ženám u nás s maď. národnosťou, malo by sa to rešpektovať, rovnako ako aj u iných cudziniek. Aj v tlači.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Katy a R
bóžinku ... čo sa to tu všetko popísalo! A len kvôli malému Saganovi to začalo. Mne sa veru Marlon celkom páči, aj sa mu to hodí - ale Saganovcom sú aj tak naše názory ukradnuté, či sa nám to páči, alebo nie
len na odľahčenie (aj keď určite poznáte) - k tým priezviskám
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...ZRMR7MqPkHF0q9
Dobre si napísala. Práve som sa dozvedela, že je dnes spln, a u nás pod mrakom, tak sa dobre sedí pri klávesnici. :-) Už končím.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88, ty si si mohol zasa odpustiť to "moja". Nebudem rolovať. Pobavilo.
"Počuj moja, toto si si skutočne mohla odpustiť.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela, na tom slove pošuk mi skoro zabehlo :-)))))))))
Ale ako by som to napísal. To, že niekto pracuje s ľuďmi nekoliduje s faktom, že môže byť to, čo si uviedla. Ale ešte raz, nepíšem to na tvojho známeho, ale všeobecne.
Však všetci OVB-áci pracujú s ľuďmi a ešte som nespoznal jedného normálneho
Čo sa týka tej zmeny priezviska, tak dám na to krk že nešlo o samotné priezvisko, ale o osobu, po ktorej ho zdedil. Či už tam bol zo strany otca násilie, alkohol, väzenie, nejaká úchylka, to už my nevyriešime.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
jar88, ty si si mohol zasa odpustiť to "moja". Nebudem rolovať. Pobavilo.
"Počuj moja, toto si si skutočne mohla odpustiť.

Čítal tvoj príspevok, videl slovo pošuk a keďže je možno tiež pošuk, tak si ťa "privlastnil".....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvor...fanovi-hribovi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvor...fanovi-hribovi
Počuj moja.. ...a tí traja sú kto ?
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potesilo. Spravodlivost vyhrala.
https://www.cas.sk/clanok/651190/ces...dostane-trest/
Cim viac takychto pripadov, tym lepsie pre poctivych ludi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesilo...rodinny prislusnik....uz prijaty na ožiare a chemo schvalena...uff
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať