Zavrieť

Porady

Ako vyriešit podlahu pod stavebnicu pristresku ?

Ahojte poradaci...

chcem na záhrade postaviť maly zahradny domcek/dielnu/sklad cca 5x3 m. Vymyslel som to tak ze som kupil stavebnicu este z byvaleho Baumaxu- pristresok pre auto. Pretoze sa jedna len o pristresok, mam v plane ho zvonku obit OSB doskami a tak vytvorit steny. Problem vsak mam s tym ako vyrobit podlahu. Chcem aby bol asi 20 cm nad zemou a pre stojky pristresku som si zabetonoval do zeme 6 patiek z betonovych tvarnic(vid. foto v prilohe). Stojky maju rozmer 7x7cm. Prosim vas teda o radu akou technikou tam mam uchytit podlahu, tiez by mala mat dve vrstvy a chcem ju tepelne zaizolovat
IMG_5859.JPG  
pristresok.jpg  
1/1
6 komentárov     zbaliť
jslancik na tej druhej fotke je čo? tak by mal vyzerať ten prístrešok, čo si kúpil?
buchač Prečo najprv nepoužiješ Google ?
Veď tam je návodov až do het.
https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

Nemá význam rozpisovať sa o niečom, čo je už dááávno vyriešené.
jslancik tak díky...
buchač Pozdravujem ujov spamerov...
buchač Dám sem...za chvíľu by nebolo vidieť žiaden príspevok.
------------------------------
Chyba bola urobená hneď na začiatku.
Takéto stavby sa kotvia do tých kovových upevňovacích polotovarov...viď obrázky
https://www.google.sk/search?q=ukotv...HWmSAOYQ_AUIBQ

Potom sa urobí spodná časť podlahy, položí izolácia a následne vrch podlahy.
Zvyšok je o samotnej konštrukcii a pripevnení dosák.
https://www.google.sk/search?q=ukotv...HcppA7UQsAQIGQ
---------------------------------
miso.pastva (Dnes 19:45) Ano ved do tych polotovarov to chcem kotvit navrtam diery do betonu a zalepim chemickou kotvou, len neviem ako dalej...na nete som nic nenasiel preto pisem sem. Pisem s tym ze mi tu niekto konstruktivne poradi a nie bude mudrovat ako som to mohol a aky som blbec a neviem co este vseliaky mudrlanti tu vedia posplietat...a nemyslim teraz nikoho v diskusii. Len chcem povedat ze ak my chce niekto poradit tak konstruktivne...

Dakujem za pochopenie
========================
- Do blbcov Ti nik nenadal.
- Ono mudrovanie je prvým krokom k výsledku.
By si videl, čo za mudrovanie je pri iných stavbách a nie pri takejto škatuľke, ktorú by som mal zmáknutú za jeden deň.

Sorry, že som sa realizoval.
miso.pastva Nie tak som to nemyslel, ved som povedal ze nemam na mysli nikoho v diskusii... ja ti dakujem za snahu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ZahradnikAmater
    Ja by som urobil podlahu "americkým štýlom", teda rám z foršní 10x5 cm asi pol metra od seba, zospodu OSB, do rámu tepelná izolácia, na vrch OSB. V mieste stĺpov dve foršne tesne vedľa seba, na ne položiť stĺp so zrezanými dvomi bokmi, aby tam zapadol a zboku vrátový šrob/závitová tyč. Net je plný návodov. Na betony ale izoláciu, aby drevo nehnilo. Keď bude pod podlahou vzduchová medzera, nebude to vlhnúť a dlho to vydrží.
    lapejko Hotový raj pre hlodavce...

    Ako vyriešit podlahu pod stavebnicu pristresku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.