Zavrieť

Porady

GDPR - čo naozaj prinesie I. TERMÍNY

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016, ktoré sa v anglickom jazyku tiež označuje ako GDPR (General Data Protection Regulation) sa bude uplatňovať počnúc 25. májom 2018.

Predpokladá sa, že pripravovaný nový zákon NRSR o ochrane osobných údajov, ktorý preberá obsah GDPR v plnom rozsahu, by mal byť uverenený v Zbierke zákonov okolo 1.1.2018. Tento termín samozrejme závisí od ďalších faktorov - dátum prerokovania v NRSR, prípadné prezidentské veto a podobne. Účinnosť tohoto nového zákona bude 25.5.2018.
Pipravovaný text zákona (zatiaľ) neobsahuje prechodné ustanovenia, z čoho vyplýva, že povinnosti, ktoré z neho vyplývajú, majú byť splnené k vyššie uvedenému dátumu účinnosti. teda 25.5.2018.

Úrad na ochranu osobných údajov SR bude novým zákonom o ochrane osobných údajov splnomocnený vypracúvať všeobecne záväzné právne predpisy v oblasti ochrany osobných údajov.

Z uvedených informácií možno usúdiť, že dokumenty, ktoré majú obsahovať odkazy na konkrétne ustanovenia nového zákona, bude možné vyhotoviť po 1. januári 2018 a ich účinnosť má byť 25.5.2018. Dovtedy je možné venovať sa mapovaniu podmienok spracúvania a súvisiacim organizačným a technologickým opatreniam.
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Pochváliť
Čo tak požiadať o prenesenie takýchto textov do blogu? To čo tu teraz robíš je osobná blogerina a osobná sebaprezentácia schovávaná za akože publikáciu. Ako by to tu vyzeralo, keby som ja rozsekal svoje rozsiahle publikovnaé články a knihy a po jednotlivých častiach by som to tu zakladal ako nové a nové témy? Porada asi nie je vhodné miesto na sebaprezentáciu. Na to si bloguj kde chceš. Ale do oblastí tém porady to nepatrí. Ak si tým chceš nahrádzať to, že v inej publikačnej činnosti by si nemal dostatočný čitateľský zásah, nemal by si to robiť tu.
0 3
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pochváliť
No nemáš pravdu. Veľa vecí dnes leží na pleciach účtovníčky a ani podnikateľ nemá čas študovať tie haldy nových predpisov. Ocenia, keď im to niekto podá v kocke, navyše niekto spoľahlivý. Preto má Porada taký vysoký kredit. Málokto číta blogy.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť

@profesional: kde ty v tomto TIPe vidíš blog? To by potom aj môj TIP - WINDOWS by si mohol označovať ako blog.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Pochváliť
@profesional
"Ako by to tu vyzeralo, keby som ja rozsekal svoje rozsiahle publikované články a knihy a po jednotlivých častiach by som to tu zakladal ako nové a nové témy?"
Nič Ti nebráni. Na to sú tu tipy. Ak máš čo povedať, mnohí to privítame.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Pochváliť
Tvoj zámer je jasný. Sebaprezentácia a reklama zadarmo. Je to v rozpore s princípmi porada.sk
0 4
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Pochváliť
@profesional
"Je to v rozpore s princípmi porada.sk"
ak sa domnievaš, že som porušil etiketu porady, špecifikuj, ktoré ustanovenie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
profesional
Tvoj zámer je jasný. Sebaprezentácia a reklama zadarmo. Je to v rozpore s princípmi porada.sk
V TIPe:
A) Nikde nespomína, že on/jeho firma niečo urobí;
B) nikde nespomína svoju firmu a previazanoť TIPu s ňou;
C) nikde neuviedol skrytú/otvorenú reklamu.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Pochváliť
Keď reklama, tak budiž (aj keď na konkurenciu):

https://www.pcrevue.sk/a/WORKSHOP--M...NARIADENI-GDPR

Každý si môže urobiť vlastný úsudok, prečo sa prednáška vrchnej inšpektorky Úradu na ochranu osobných údajov SR volá
MÝTY A LEGENDY O NOVOM NARIADENÍ GDPR
a či je naozaj každému všetko jasné.
Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 23.09.17 at 11:30
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Pochváliť
misoft
profesional
Tvoj zámer je jasný. Sebaprezentácia a reklama zadarmo. Je to v rozpore s princípmi porada.sk
V TIPe:
A) Nikde nespomína, že on/jeho firma niečo urobí;
B) nikde nespomína svoju firmu a previazanoť TIPu s ňou;
C) nikde neuviedol skrytú/otvorenú reklamu.
Aaaale spomína. Pozri si pätičku..
1 4
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
profesional
misoft
profesional
Tvoj zámer je jasný. Sebaprezentácia a reklama zadarmo. Je to v rozpore s princípmi porada.sk
V TIPe:
A) Nikde nespomína, že on/jeho firma niečo urobí;
B) nikde nespomína svoju firmu a previazanoť TIPu s ňou;
C) nikde neuviedol skrytú/otvorenú reklamu.
Aaaale spomína. Pozri si pätičku..
ta paticka je nastavena systemom, za to zverejnovanie zodpoveda majitel a admin stranky
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pochváliť
profesional
misoft
profesional
Tvoj zámer je jasný. Sebaprezentácia a reklama zadarmo. Je to v rozpore s princípmi porada.sk
V TIPe:
A) Nikde nespomína, že on/jeho firma niečo urobí;
B) nikde nespomína svoju firmu a previazanoť TIPu s ňou;
C) nikde neuviedol skrytú/otvorenú reklamu.
Aaaale spomína. Pozri si pätičku..
A zase jsi vedle, jak tá jedle..... Už ti bolo vysvetlené! Ingelér je totiž aj v Odborníci a firmy a systém to automaticky doplní.
1 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 6, Posledný príspevok: 03.01.06
  2. Príspevkov: 8, Posledný príspevok: 30.11.05
  3. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 16.11.05
  4. Príspevkov: 6, Posledný príspevok: 15.11.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 14.02.05