Zavrieť

Porady

Môžem na Slovensku vykonávať činnosť na živnosť založenú v Rakúsku?

Krásny dobrý deň prajem , rada by som sa informovala , ci môžem na Slovensku vykonávať živnostenskú činnosť ak mám živnosť založenú v Rakúsku?
arizona Ano,aj nie. Dal si malo konkternych informacii
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Sú činnosti ktoré áno a sú také ktoré nie. Takže o aké presne ti ide?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie takto to nefunguje profesional -
    v prvom rade ide o zamedzenie dvojitého platenia odvodov do socialneho zabezpečenia - a tak hlavne
    1. ak ide o opakovanú a dlhodobú činnosť musí byť vystavené živnostenské oprávnenie v krajine výkonu práce
    2. ak ide o krátkodobé pôsobenie je potrebné požiadať o určenie uplatnenia legislatívy platenia odvodov na soc. zabezpečenie
    profesional Nepýtal sa na daňovo- odvodové aspekty. Tie tu teraz neriešime. Otázkou bolo len formálne oprávnenie. Sú služby, ktoré môžeš v EÚ poskytovať trvalo cezhranične a nemusíš mať oprávnenie na podnikanie v prijímajúcej krajine. A potom sú služby, ktorých cezhra ič é poskytovanie je vylúčené. Vtedy už musí mať oprávnenie na podnikanidle v krajine poskytovania služby. To je predmetom otázky. Na dane a odvody sa vôbec nepýtal.
    hanelie veď presne na to som v bodoch 1 a 2 odpovedala - či môže pracovať na rakúsku živnosť na SK áno, záleží aj na poskytovanej službe - či tá ktorú má uvedenú na Gewerbeschein - e je aj u nás v tom istom statuse ako v AT - voľná, viazaná, remeselná -
    ale ide predovšetkým naozaj o určenie uplatnenia legislatívy ako uviedla vo svojom príspevku JankaO
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Áno, napr. okrem iného aj za dodržania legislatívy:
    • nariadenie (ES) Európskeho parlamentu a Rady č. 883/2004 z 29. apríla 2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia v znení nariadenia (ES) Európskeho parlamentu a Rady č. 988/2009 (nariadenie),
    • nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 987/2009 zo 16. septembra 2009, ktorým sa upravuje postup vykonávania nariadenia,
    • rozhodnutie Správnej komisie pre koordináciu systémov sociálneho zabezpečenia, rozhodnutie č. A2 z 12. júna 2009 týkajúce sa výkladu článku 12 nariadenia,
    • nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 465/2012 z 22. mája 2012, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (ES) č. 883/2004 a nariadenie (ES) č. 987/2009, ktorým sa stanovuje postup vykonávania nariadenia (ES) č. 883/2004,

    Môžem na Slovensku vykonávať činnosť na živnosť založenú v Rakúsku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.