Zavrieť

Porady

zapis do Obch. registra

Pekne zdravim,
práve zakladám s.r.o., prvý krok mam za sebou a ešte ma čaká zápis do Obch. reg. mam tu zopár nejasností.
Prvou malickostou je forma vyhlasenia o splateni zakladneho imania. Nieco malo už mám napísané(pozri prilohu) ale chcem si byť istý, že to bude v poriadku. Preto Vás prosím o vzor alebo popis náležitostí, ktoré má toto vyhlásenie mať.
Ďalsia otazka je, či obe kópie spoločenskej zmluvy, ktoré dávam pri žiadosti o registráciu s.r.o. musia mať overene podpisy a ďalej či "listinou na preukázanie podnikateľského oprávnenia" je živnostenský list a či si treba druhú kópiu tohto dokumentu vypýtatť na živ. úrade alebo stačí fotokópia (overená či neoverená).
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za cenné rady, ktoré ste mi poskytli a v budúcnosti poskytnete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    ---------------------
    Správca vkladu XXXXX, bytom XXXXX, 040 01 Košice
    –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– –––––––––––––––––
    Vyhlásenie o rozsahu splatenia vkladov

    Spoločenskou zmluvou zo dňa 26.7.2006 bola založená obchodná spoločnosť XXXX s.r.o.
    Ako správca vkladu v zmysle § 60 Obchodného zákonníka, vymenovaný na základe Čl. III bod 2 spoločenskej zmluvy vyhlasujem, že:

    - spoločník XXXXXX, bytom XXXXXXX, 040 01 Košice
    zložil do mojich rúk 100 000,- Sk, (slovom jednostostotisíc korún), ako svoj podiel na základnom imaní
    -spoločníčka XXXXX, BYTOM XXXXX
    zložila do mojich rúk 100 000,- Sk, (slovom jednostostotisíc korún), ako svoj podiel na základnom imaní

    Splatením uvedených častí vkladov boli naplnené body 1. a 2. Článku III spoločenskej zmluvy ako aj ustanovenie § 111 odst. 1. Obchodného zákonníka


    Košice 26.7.2006 ---------------------------------------------------



    Spoloč.zmluva musí mať overené podpisy. potrebuješ 2x živ list, overené kopie.faa

    zapis do Obch. registra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.