Zavrieť

Porady

Prekrocenie rychlosti a odmietnutie zaplatit pokutu

Zdravim. Dnes ma zastavili policajti nakolko som prekrocil rychlost. Dovodil som tym ze veziem dieta s bolestami k lekarovi. Pokutu som odmietol zaplatit.
Co mozem ocakavat ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Podávajú to na správne konanie. Keď ti príde priestupkový rozkaz, daj bedieť, poradím ti tu finty ako sa z toho dostať.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Bors, taiko, qelo, buchač, bjuty smis, elteno
    Nevhodné (3)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    2
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač No schválne daj....a to fakt nepoddžubujem.
    Niečo podobné som zažil na vlastnej koži.
    Viem aj asi, na čo mieriš, no nie vždy pochodíš.
    ..a v konečnom dôsledku na správnom konaní vyfasuješ ešte vyššiu pokutu, ako na mieste.

    Ja som radšej zaplatil, poliš bol uznalý, akceptoval sčasti dôvod, dokonca vodu ponúkol...
    Takže urval len 50€, najnižšiu sadzbu...a pritom mi mohol vziať vodičák do čistiarne a urvať pokutu v maximálke.
    Na 90ke som šiel totiž 2x viac...
    Nemalo význam hnať sa na konanie, byť bez VP a podobné srandičky. Ktovie, ako by som skončil.
    profesional Buchač: Nie, nemal som na mysli krajnú núdzu. Bežní príslušníci PZ ani zďaleka netušia o povinnostiach v priestupkovom konaní resp.správnom konaní. Existuje pomerne veľa prpcesných možností, ako otočiť procesné vady konania vo svoj prospech. Je to celé postavené na teórii otráveného stromu. Na to, aby som mu vedel poradiť konorétne, bude musieť naskenovať a eať sem, hoc anonymizované, rozhodnutie.
    Všetky správne konania, ktoré som pre dopragné priestupky pre známych riešip, som vyhral. Vždy bol výrok: Nevinný. Chcieť rady bez naskenovaného rozhodnutia možné nie je.
    vicktor Lepsie bude poradit vsetkym vopred ako sa z toho vykrutit uz pri zastaveni hliadkou.
    Prevencia je lepsia ako riesenie nasledkov.
    buchač victor
    profesional pravdepodobne myslí na inštitút "krajnej núdze podľa § 24 ".
    Ten som sa snažil použiť aj ja...dôvodil som diabetesom (zvyšok nie je dôležitý).
    Len preto som dopadol tak, ako som spomenul vyššie.

    ALE zdôrazňujem jedno.
    Na použitie prípadu krajnej núdze je potrebné mať fakt solídny dôvod.
    Boli prípady, že rodičku niesol partner rýchlo do pôrodnice, no aj napriek tomu fásol pokutu.

    Takže prevencia ako taká je dodržiavanie predpisov a volanie záchranky.
    vicktor Viem, preto som povodnu formulaciu "ako sa tomu vyhnut" zmenil.
    Bol som zvedavy preco profik je taky tajnostkar.
    buchač Šak aj ja som čakal (a ešte aj čakám) na tie finty.
    Ono ale v skutočnosti to nie sú nejaké finty, to je zákon.

    Ako som spomenul prípad rodičky, tak nie vždy finta vyjde. Záleží(a to veľa záleží) od danej hliadky, ako sa k priestupku postavia.
    misoft Veru - nedávno v telke o tomto bola reportáž. Chlapík sa valil po ceste rýchlo, so zapnutými výstražnými smerovkami a svetlami. Policajti zamerali vysokú rýchlosť - zastavili ho. Kukli do auta a tam rodička už s kontrakciami - tak len zapli sirény a majáky a "Nasledujte nás" a odšikovali ho do nemocnice - a pokutu neplatil. Sanitka by totiž nestihla ani do pol cesty dôjsť. Toto bola krajná núdza.
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Predvolajú Ťa na správne konanie a uvidíš, či sa Ti oplatilo nezaplatiť na tvare miesta hneď. Musíš si uvedomiť, že si prekročil rýchlosť.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ak Ti to neuznali ako argument, tak postúpenie na Správne konanie.

    Prekrocenie rychlosti a odmietnutie zaplatit pokutu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.