Zavrieť

Porady

Je možne odstupit zmluvu od kupy motoroveho vozidla?

Kupila som motorove vozidlo, kde mi predavajuci zamlčal zavady a ubezpecil ma .že auto je bez investicií. Nesuhlasí ani s preplatenim opravy a neda sa s nim nijako dohodnut ,,,opravy vysli na 500eur ako mam postupovat?
ivka70 ake opravy konkretne?
ake stare auto?
vicktor Po akom case sa prejavili zavady?
Co vyhlasil / garantoval v zmluve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Chcelo by to viac informácii: - typ, ročník auta, kúpna cena.
    - závada - aká, kedy sa prejavila (najazdené dni, km)

    Vo všeobecnosti - ak si kúpila staré auto, tak tam je do čoho investovať (čo opravovať). Cena súčiastok je možno nižšia, ale za to je tam viac možností, čo sa pokazí.
    Ak si kúpila novšie auto, tak sa síce menej vecí môže pokaziť (vo všeobecnosti), ale zato oprava je drahšia.
    Záver som zabudol napísať - tých 500€ nie je nijak veľa, nech sa jedná o akokoľvek staré auto.

    Ak si to kupovala pred menej ako 6 mesiacmi... Musela by si dokázať, že predávajúci o tom vedel. Ale potom príde automaticky otázka, ako je možné, že si to nezistila pri skúšobnej jazde, prezretí automechanikom, atď. To sa totiž zvykne pri kúpe auta robiť. A v zmluve je asi uvedené, že auto bolo odskúšané resp. kupujúci sa zoznámil s jeho stavom.
    Ale ak máš v zmluve formulku, že kupuješ auto "v stave, ako stojí a ako leží", je to právne jasná formulka a nemá zmysel to riešiť.
    Naposledy upravil jslancik : 28.09.17 at 15:18
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Ako vie ležať? Na bruchu, či na boku?
    Žabinka
    vicktor Ze by stalo na kolesach?
    Presne toto mi povedal kamarat ked ich pravnicka firma predavala sluzobne auto.
    Zaujemca ma moznost auto vyskusat, prezriet, ...
    Ked kupi, byvaly majitel nemoze za to ze po mesiaci sa na x-rocnom aute cosi pokazi.
    Obavam sa ze popkica si to auto poriadne neskontrolovala, ale dat 500 eur hned na zaciatok do ojetiny je uplne standarne.
    popkica chyby sa zstili hned na 2den v servise jedna sa o značku chervolet ročnik 2009,naj,101000km,tu nejde o tože auto je už staršie a treba ratat s chybami a zavadami ...to suhlasim ale nie ,že sa objavia na 2den .nečakala som ze donho nebudem investovat ale nie tak skoro a zvlast ked ma ubespecil .že auto je bez investicí a zapytal si 1900eur plus 500eur oprava taka dohoda nebia mam pocit .že ma oklamal predal mi ho ako fizicka osoba ato je vlastnikom autobazaru
    vicktor Tak uz presiel nejaky cas - vozis sa ci auto je stale nepojazdne? V com bol problem?
    Auto so 100 tisic km za 1900??? To ti nebolo podozrive? Ak si don dala dalsich 500 a jazdis, tak bud spokojna.
    Ja som mal auto odnova a dvakrat ma nechalo, poruchy prisli znenazdajky. v okamihu - jednoducho cosi prdlo a koniec. Raz som nenastartoval po 15 minutach, druhykrat vyplo motor na dialnici.
    jslancik neviem, či tomu dobre rozumiem. ako sa "objavila" závada? lebo z tvojho popisu to vyzerá, že si išla na druhý deň po kúpe do servisu a tam objavili závadu. To je úplne iná situácia, ako keby si s nejakou závadou išla do servisu... Totiž nech ideš s akokoľvek starým autom do servisu, tak vždy ti tam nájdu nejakú závadu. Preto si to mala spraviť deň pred kúpou, nie deň po kúpe.
      zbaliť

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    kúp si nové auto...
    aj to sa môže kaziť, ale je menšia pravdepodobnosť..

    tu si už nepomožeš...
    ivka70 16.05.18 13:17 odstránil(a) z Porady

    Je možne odstupit zmluvu od kupy motoroveho vozidla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.