Zavrieť

Porady

elektrokolobezka - mylne udaje

Dobry den mam otazku mozno mi budete vediet odpovedat..
kupil som si ako riesenie dopravnej situacie v BA elektricku kolobezku....http://air-wheel.sk/electric-scooter...g/p207382c1009 predajca uvadza maximalnu rychlost 70 km....ma to lcd displaj kde ako ked idem tak ukazuje 72 km.....ale.....podla GPS satelitov a specialnej aplikacie na meranie rychlosti dosiahnem rychlost len 42 km.....( lebo sa mi nezdalo ze by som isiel 70 tkou....kolobezka stala 2600 € co teda neni malo...povodnustarsiu ktoru som mal a ktora stala len 450€ som pomocou tejto aplikacie dosiahol rychlost 41 km....ta povodna udavali max rychlost 50 km s cim som sa stotoznil ze ok z 50 km na 41 km neni zle...ale tato ked udavaju 70 km a dosiahne to rychlost len 42 mi pride ako klamanie a zavadzanie...vraj to testuju na 70 kg jazdca...ale vcera isla na tom schvalne manzelka co ma 55 kg a dosiahla len 42 km rychlost...ten tachometer zjavne nejako nastavili aby ukazoval ine hodnoty....da sa na toto nejako odvolat a kolobezku vratit? ze zavadzaju? lebo skutocne som ju kupoval podla rychlosti, dalsia vec je dojazd...uvadzaju dojazd 120 km pri Lithiovej baterii 52V 24,5 Ah...pozeral som vyrobcov kolobeziek a kazdy uvadza dokonca pri vyssej baterii 52V 26 Ah dojazd len cca 60 km pri 60 kilovom cloveku....sam som isiel na tejto kolobezke a pri zapnutych oboch elektormotorov som presiel len cca 25 km.... da sa na toto cele odvolet? hlavne na tu rychlost?
8 komentárov     zbaliť
misoft Pozri sa ty na PRESNÉ označenie tej el. kolobežky na typovom štítku (na papier sa toho napíše čokoľvek). Pretože TNE má viacero modifikácií. A každá má iný výkon, rýchlosť dojazd, nosnosť. A samozrejme cenu.
Takže ak máš na papieri TNE K43 a na typovom bude TNE K13 - tak ťa ošmekli, oklamali. A to je dôvod na zrušenie kúpnej zmluvy - dôvod - klamanie zákazníka.
Rado66633 dik za koment...prezrel som ju a nikde nevidim ziadne oznacenie...je tam na kazdom motore ze 800w ...len ma stve ze ma dosiahnut 70 km pri 70 kg vodicovi a dosiahne pri 50 kg vodicovi 45 km max.....kupoval som ju najma kvoli rychlosti.....
Nandrolon .....nosnost 200 kg, som sa nasmial. Na hentom kostitrase ist 70 je pokus o samovrazdu.
buchač Nandrolon (Dnes 18:33) .....nosnost 200 kg, som sa nasmial. Na hentom kostitrase ist 70 je pokus o samovrazdu.
==================
Ten údaj je buď chybný alebo zavádzajúci. Iné kolobežky v linku neuvádzajú takú rýchlosť.

...a to nevravím, že na bickoši je 70ka solídna rýchlosť a tým pádom je otrebné na ňom vedieť jazdiť.
Na tej kolobežke by stačil jeden šuter a jazdec je okamžite na zemi ...a ústa rozbité na paštéku.
misoft Tiež si myslím, že je to len reklamný trik. Veď to má len jednu brzdu a ako to zastaví zo 70-tky s 200 kilami?
Nemá to žiadny štítok, označenie, výrobcu.... ajajaj.... mám tušáka, šikmooká výroba.... čo píšu, pravda nie je.
Nandrolon A urcite to nebude mat ani certifikaciu pre nas. Aj e-bicykle maju obmedzenie na 25 km/h.
Nandrolon Brzdy to ma 2. Kotuc je vpredu aj vzadu.
duves Moja urobí 70-ku, ale iba dolu kopcom: https://images.mtbiker.sk/biky/big/P...56d50783e2.jpg
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ak ide o dvojkolesove vozidlo ktore prevysuje rychlost 25 km/h a ma motor z vykonom vyssim ako 250 Watt ide o motorove vozidlo - smernica 2002/24/EC a je potrebne ho evidovat........ takze silne pochybujem ze splna certifikaciu.

    Dodatok
    Tak som volal predajcovi - niesu schvalene na cestnu premavku.

    Vyjadrenie Prezidia PZ http://www.unimoto.sk/wp-content/upl...il-z-PZ-SR.pdf
    Naposledy upravil dmc : 11.10.17 at 10:39

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Skusam hadat - povodne udaje ktosi mylne povazoval za mile a prenasobil...?
    Istotne ze skutocna rychlost nezodpoveda deklarovanej hodnote, tak vratit mozes.

    OT: Ale chcel by si po meste jazdit takou rychlostou? Mas na pokuty? Vsak nejakeho chodca zabijes. Mozno aj seba.
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Za 2500 eur máš už celkom slušný horský e-bicykel so stredovým motorom s elektronickým bypassom na 50 km/h! Za hento by som 5 eur nedal!
    Rado66633 este ma napadlo dopisat....ako mohli "prenasobit" rychlost, teda ze to zobrazuje skoro dvojnasobne viac ako je realna rychlost?
    vicktor Jaaaj "predajca uvadza" som pochopil v popise vyrobku, ale aj display tak ukazuje...
    Na cyklokomputeri treba nastavit obvod kolesa, inak ukazuje zle. Asi aj tu.
    Rado66633 nuz rozmyslal som aj nad tym ale realne ma oslovila fakt ta rychlost ze 70 km/h.....preto som asi uznas rozcarovany ze realna rychlost je len 41 km/h
    mozno blbe prirovnanie ale princip ten isty....kupim Ferrari...na tachometri bude 300 km....pojdem 300 km a budem sa tesit...ze kokos jak mi to ide a zrazu niekde na nemeckej dialnici pojde vedla mna Fabia...a ja nebudem chapat ze kokos jak je to mozne mne ukazuje ze idem 300 km ako moze ist vedla mna fabia rovnakou rychlostou?
    A zistim ze sice tachometer mi na Ferrari ukazuje ze idem 300 km/h ale realne idem 160
    to je detto to iste....
    predajcovi by som auto nevratil?
    ......kaydopadne to vyzera tak ze predajca nereaguje a bude to muset ist az na sud....
    vicktor "predajca nereaguje" - este je skoro, ale tak ci tak dal si to pisomne a s dorucenkou? Alebo len mailom.
    Vymyslam ... ked ma mat nosnost 200 kg, tak sa prevezte dvaja nech zazije tu rychlost osobne. Nespravna hodnota nebude len maximalka, ale kazda rychlost musi vykazovat odchylku.
    Rado66633 vdaka za koment....nie pre boha po meste tak max 20 25 ale inde tou 70tkou chcem ist urcite....mam na to aj motorkarske vybavenie keby som padol.... tak som napisal predajcovi ze na zaklade tohoto "zavadzania" to chcem vratit no zatial nereaguje...
    Nandrolon nezabúdaj, že proti "zlomeniu väzov" ťa neochráni žiadne oblečenie ani prilba. Stačí, keď sa vysypeš a pri šúľaní po ceste zoberieš hlavou napr. rameno zvodidla a si tam... Mám jednu osobnú skúsenosť z ťažkej moto, chvála bohu, že cesta bola prázdna a tých cca 50 metrov som sa šmýkal rovno v smere vozovky...
    misoft Nandy - nedávno v telke bola podobná havárka motocyklistu.... šmýkal sa pekne po ceste, prilba na hlave bola, ale zvodidlá boli silnejšie, keď tou hlavou v prilbe do nich narazil - vraj krk to "nevydržal"....
    Nandrolon Však o tom píšem. Niekto si myslí, že prilba je všemocná, omyl. Tá ťa ochráni iba pred takpovediac rozbitím, zmliaždením hlavy, reznými ranami a škrabancami. Väčšina motocyklových smrteľných úrazov je zalomená hlava, teda väzy v pierdoli :-(
    Rado66633 ....ide o tom ze aspon 55 km/ hod by som chcel ist a idem tym na opustenej ceste kde naozaj nikto neni a vidim pred seba na obe strany daleko...zabradlie tam nikde neni po bokoch...ked dojdem do BA tak jasen nejdem jak debil cize 70km by som nesiel ale pozadujem aspon 55 km/h ne 41 co to da...to som si mohol kupit kolobezku za 450 €
    Nandrolon Išiel si na bicykli niekedy viac ako 50 km/h? Pýtam sa preto, či si to reálne dokážeš vôbec predstaviť. A vždy je šanca, že budeš mať šťastie a vletí ti pod kolesa bažant, zajac, pes, srnka, uštipne ťa včela. Následky po páde budú zaujímavé :-)) Ber to iba ako reálnu hrozbu, že na tom je nebezpečné ísť viac ako tých 30-40.
    misoft Také skydanie z bicigľa v 50-ke - jáááááj - cestný lišaj je to najmenšie.
    Ale raz sa mi podarilo na horskom po ceste (mierny svah dole) to rozťahať na 80-ku (šofér, čo ma obiehal mi ukazoval, koľko mám) - ale sranda to nebola!!!!
    Nandrolon Ja som mal rekord asi o 10 menej /doma v notebooku mám fotku tahometra s max. rýchlosťou/ ale bolo to strmhlav dole z horskej chaty po starej, úzkej, "hrubozrnnej", hrboľatej asfaltke pomedzi hory, ale rovný úsek, to zas hej. Samozrejme po osviežení a posedení na chate, v krátkom tričku bez prilby iba v okuliaroch proti vetru... triezvy by som sa bál :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))) ale so ženou doteraz spomíname, lebo ona za mnou :-) Už je to viac ako 10 rokov.
    Rado66633 hej berem....skoro som sa zabil ked mi vletela pod kolesa macka len tu ide o to ze pri 41 km rychlosti som si mohol realne kupit nieco za 500 € ...ak uz som dal 2600 € kde pisu o 70 km rychlosti a dosiahne to len skoro polovicu, kde pisu dojazd 120 km a dosiahnem len 30 km tak to by asi riesil kazdy z vas nie?
    vicktor Jasne ze naserie.
    Ale keby si kupil za 500 cosi co ma deklarovane 40 a vytiahne iba 15, co potom?
    Skoro ako pri autach - vyrobca napise spotreba 4,2 a skutocnost je dvojnasobna.
    Ale nevesaj hlavu. Fico vyriesil dvojake potraviny, zatoci aj s kolobezkami.
    Nandrolon Ja si neviem pomôcť ale mne tá kolobežka pripadá ako čistokrvná čína. Veril by som iba značkovým kolobežkám. Určite sa dajú dohľadať na nete, nakoľko kolobežky nie je moja parketa, narozdiel od horských bicyklov...
    Aby sme tu ale iba nepolemizovali, ešte ma napadla jedna veľmi podstatná vec, ktorú tu nikto nespomenul a síce, že DOJAZD a "zčasti" aj RÝCHLOSŤ nie je záležitosť motora, ale batérií. Keďže sú tam LIXX /predpokladám LiIon/, trebalo by premerať všetky články, najmä ich VNÚTORNÝ ODPOR. To je tá veličina, ktorá "povie" najviac. Laik ho nezmerá, trebalo by ju vyňať a pomerať jednotlivé články na špeciálnej nabíjačke. Je možné, že budú "mäkké", teda veľký vnútorný odpor. Následne pri pridaní plynu a vyššom odbere je veľký pokles napätia a motor namiesto XXX W ide v režime XX Watov a tým pádom nemôžeš dosiahnuť požadovanú rýchlosť. Dala by sa zmerať aj kapacita, ale tá je v podstate zbytočná. Trebalo by ju merať pri danom odbere. Ak ju budeš merať pri pár A, tak kapacita môže sedieť, ale pri požadovaných A môže byť tá skutočná kapacita zlomková. Ten pack bude podľa mňa cca 98 článkov /ak by boli použité 3500-ky, zapojenie 7P/. Takže ak niektoré z nich budú tzv. "po smrti", v skutočnosti budeš mať menšie napätie, menšiu kapacitu,
    Rado66633 volal som s dalsimi troma firmami co predavaju kolobezky REALNE ich testuju na 80 kg jazdcovi.....myslim realne...napr NITRO scooters uvadzaju pri jednej kolobezke max 55 km ( 80 kgjazdec) a realne ide clovek fakt 55...pri mojej hmotnosti by som vraj REALNE isiel tak okolo 48 km...menej nie.....co je par % dole ale nie ze zo 70 km dosiahnem iba 41 km..... a ta kolobezka je cista cina...po googleni som zistil ze vyrobca TNE je cina a tento model stoji 1100 € vratane colnych poplatkov....tak si pani prihodili zopar € navyse
    bodliak Drahé školné, ale veľa si sa naučil.
    Nandrolon Okolo 900 dolárov stojí iba tá tvoja batéria samotná! Teda, pokiaľ beriem origoš články Samsung 18650
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Kupit taku kolobezku je blaznovstvo ked to chces pouzivat v beznej premavke na cestu do prace este k tomu v Bratislave. Bud rad ze to 70 nejde.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nesmies verit vsetkemu. Ak si kupoval cez net, rychlo vrat v zakonnej lehote.


    Raz ma jeden borec presviedcal, ze videl rychlovarnu konvicu, kde liter vody zovrel za 8 sekund. Dal som kontrolnu otazku, ze aka bola pociatocna teplota vody a v akej nadmorskej vyske... Nedoslo mu to ani potom. S niektorymi je to fakt zbytocne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rado66633 takto to ma este inu predohru prvu som kupil v kamennej predajni co maju.. hned sa pokazila ze odisiel nejaky system vo vnutri...po mesiaci mi dali novu nakolko ju nevedeli opravit...ta povodna ukazovala dokonca 85 km.....tato ukazuje 72 km....realne idem podla meraca rychlosti ( trosku presneho kedze je z gps satelitov) 41 max 42....je toto dovod na vratenie? ako ze predajca zavadza? lebo fakt som ju kupoval s tym e ok ide max70 km mam nejaku hmostnost cize realne pojde max tak 55 co by som bol spokojny ale ne 41
    Nandrolon Ano. Je to dovod na vratenie.
    Rado66633 ok vdaka za nazor...zajtra kontaktujem predajcu som zvedavy ako sa bude vykrucat....
      zbaliť
    Ako si dopadol v airwheele? Ja mam podobnu tne 52V26Ah a ide pri 63km/h-skutočne 53km/h
    2X1300W

    mal si nejaké závady okrem toho?

    busojan@gmail.com
    misoft Prečítaj si
    https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    A za ďalšie - takéto veci (s udaním e-mailu) si rieš cez SÚKROMNÉ SPRÁVY!
    A za posledné - Rado66633 tu bol naposledy pred cca dvoma rokmi.

    elektrokolobezka - mylne udaje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.