Zavrieť

Porady

Nárok na odstupné

Som ucitelka 1. stupna Zs.Po materskej dovolenke zamestnávatel ponúkol prácu v skolskej druzine. Táto práca mi nevyhovuje. Pocas septembra som dostala ponuku z inej skoly. Pri skoncení pracovného pomeru dohodou mám právo na odstupné? Prosím, poradte mi. Dakujem!
Naposledy upravil Máriakata : 09.10.17 at 20:28 Dôvod: Preklep
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Súhlasila si s novým pracovným zaradením? Pracuješ v SD?
Máriakata Nie, som na predlzenu MD.
Máriakata V septembri som dostala z inej skoly ponuku pracovat v mojom odbore s novembrovym nástupom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na odstupne nie je, ak ukoncis PP dohodou ty.
    Ty si pravdepodobne suhlasila s preradenim do SD, teda PP nebol ukonceny z dovodu, ze sa tvoje pracovne miesto zrusilo.
    A zamestnavatel nema dovod ukoncit s tebou PP dohodou z dovodu zrusenia prac. miesta ucitelky, kedze tvoje prac. miesto je teraz vychovatel v SD.
    Myslim, ze budes rada, ak bude suhlasit s ukoncenim PP dohodou, aby si mohla hned odist. Nebude riesit ziadne odstupne, nema na to dovod.

    Ak si na predlzenej RD, tak mozes dat riadnu vypoved, ale narok ti z toho dovodu na odstupne nevznika, rovnako sa mozes dohodnut na skonceni PP dohodou.
    Mozes skusit ohlasit nastup do prace a ked pre teba nebudu mat miesto, budu ti musiet sdat vypoved z dovodu zruseneho pracovneho miesta alebo dohodu z rovnakeho dovodu - potom by ti narok na odstupne vznikol, ale je riziko, ze ti pracovne miesto predsa len najdu a budes riesit dilemu, co s nastupom ,ak medzitym nastupis v inej skole.
    Naposledy upravil ivka70 : 10.10.17 at 06:15
    Máriakata Dakujem za poradu!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mesiac vopred treba oznámiť zamestnávateľovi ukončenie rodičovskej dovolenky. Ak zamestnávateľ pre teba nemá pracovné miesto zodpovedajúce pracovnej zmluve mal by ti dať výpoveď z dôvodu nadbytocnosti. S preradenie do SD nemusíš suhlasit.Pokiaľ sama požiadas o ukončenie pracovného pomeru dohodou, nárok na odstupné ti nevznikne.
    Máriakata Dakujem pekne!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.