Zavrieť

Porady

Dá sa vo vzorcoch ako podmienka uvádzať formát (konkrétne farba písma)?

je mozne napr. vo funkcii VLOOKUP ako podmienku zadat farbu pisma? mam vela udajov zadanych v roznych farbach a potreboval by som ku vsetkym ktore su zlte priradit jedno meno, k inej farbe zas ine meno....je to takto mozne? alebo ide to nejak inak? Vopred dakujem za kazdu radu
taiko bolo by dobre keby si prilepil nejaky excel subor, kde by sme videli, co chces presne dosiahnut
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to mozne urobit cez podmienene formatovanie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petit Press a viete mi poradit aj ako? lebo s podmienenym formatovanim viem robit, ked potrebujem niekde nastavit automaticky format na zaklade nejakej podmienky resp. vzorca ale tu ide o opacny pripad, ze mam nejake formaty v tabulke a ku konkretnemu formatu pisma potrebujem cez funkciu dotiahnut nejaky udaj....to ci je mozne
    ivka70 http://excelprekazdeho.blogspot.sk/2...rby-bunky.html
    Kabaka123 Lenže on nechce tie hodnoty sčítavať, ale priradiť údaj k farbe. To je trošku rozdiel.
      zbaliť

    elninoslov je offline (nepripojený) elninoslov

    elninoslov
    Pomocou UDF by to šlo. Záleží na druhu vyfarbenia, či je to farba manuálne kliknutá, alebo podmienený formát. Tu som načrtol obe verzie a obe aj na test farby písma aj pozadia. Musí sa ale nejaké písmo vynechať, tu je to čierne. Dá sa prirobiť aj kontrola aj písma aj pozadia, ale to už snáď zvládnete, keď si pozriete a pochopíte kód.
    Kabaka123 Super, geniálne...

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja by som volil iný postup. Každá farba by mala priradený číselný kód a tie by boli uvedené v nejakom skrytom stĺpci. A pracoval by si s týmito číslami.
    Kabaka123 Tiež by som išla nato cez kódy farieb a funkcia IF.
    Je to najjednoduchšie.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Ku komentáru ivka70 pripájam menšie doplnenie.

    Doplnok RJ Tools a tam máš POČET a SÚČET podľa farby.

    Ale to nie je to čo chceš.
    Naposledy upravil Kabaka123 : 31.10.17 at 16:55
    súčet a počet podľa farby.jpg  

    Dá sa vo vzorcoch ako podmienka uvádzať formát (konkrétne farba písma)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.