Zavrieť

Porady

Zmluva o nájme poľnohosp. pôdy. Môže tu ísť o podvod?

Máme vo vlastníctve ornú pôdu, ktorú sme zdedili po babke. Už veľa rokov ju dávame do nájmu poľnohosp. družstvu, ktoré sídli v obci. Jedná sa o symbolické nájomné. 65€/ 1ha ročne. V novej Zmluve o nájme ma znepokojil jeden bod zmluvy:

Prenajímateľ (ja)
Nájomca (PD družstvo)
---------------
Prenajímateľ podpisom tejto Zmluvy splnomocňuje Nájomcu na podanie návrhu na zápis práv k nehnuteľnostiam tvoriacim Predmet nájmu záznamom v zmysle § 34 a nasl. zákona č. 162/1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) vyplývajúcich z tejto Zmluvy, ak to bude Nájomca považovať za potrebné. Prenajímateľ je povinný poskytnúť Nájomcovi k vykonaniu záznamu potrebnú súčinnosť.

--------------

Nerozumiem tomuto bodu. Na čo im je potrebné splnomocnenie? Môže sa jednať o niečo nekalé zo strany družstva?





Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Davas splnomocnenie na to aby si najomca mohol zapisat NAJOM-ny vztah na katastri nehnutelnosti do listu vlastnictva
    miro24679 Do Katastra sa zapisujú aj nájomné zmluvy?? Aha, už som sa o tom aj dočítal, existuje niečo ako vklad nájomného práva do listu vlastníctva

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    Keby ste pozemky neskôr chceli predať inému, tak nájomca bude mať predkupné právo... Ak sa nemýlim a mal by byť aj zákon tak postavený. Neviem ci ma aj družstvo povinnosť zapisovať nájomný vzťah do katastra ako obce ...

    tatranka3725 je offline (nepripojený) tatranka3725

    tatranka3725
    Parlament schválil novelu z dielne agrorezortu o prenájme pôdy. alebo prečítať článok v Hospodárskych novinách na webe - Prenájom pôdy sa bude meniť.

    Zmluva o nájme poľnohosp. pôdy. Môže tu ísť o podvod?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.