Zavrieť

Porady

Mozem pouzit pozemok v zastavanom uzemi obce - ornu podu na vystavbu rodinnych domov?

chcem kupit RD s velkym pozemkom za domom. Pozemok chcem vyuzit na vystavbu dalsich rodinnych domov. Pozemok je vedeny ako orna poda a ako ostatne pozemky. Su ale v zastavanom uzemi obce. Mozem si postavit RD na tychto pozemkoch? Moze mi v tom obec nejako zabranit? samozrejme sa musi urobit vynatie z ornej pody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Existuje niečo ako uzemny plan obce.. Ten by mal byt zavazny. Ak sa s danym pozemkom rata ako s pozemkom pre bytovu vystavbu, nemal by to byt vaznejsi problem. Ak nie, musel by si dosiahnut zmenu uzemneho planu a to uz moze byt iny problem...
    Pomoze ti na obci si k pozemku zistiť územno-plánovaciu informáciu..

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ak je to v intravilane, nemal by byt problem. Obec zodpovie.
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Oporucim si ziadat aj minimalnu vymeru pozemku, aby sa Vam nestalo, ze planujete 5 pozemkov, ale povolit Vam vedia len 4.
    vicktor Ale predavat sa bude rovnaky pocet metrov na druhu.
    Nepredpokladam, ze to budu domy pre deti, tam by na pocte zalezalo.

    Mozem pouzit pozemok v zastavanom uzemi obce - ornu podu na vystavbu rodinnych domov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.