Zavrieť

Porady

Ekonomické zateplenie ''Manzardky'' divneho tvaru, navrhnite..

Rodicia maju nad obyvackou nezateplenu manzartku divneho tvaru. Ked sa pozriete z hora, je to tvar ''T'' .
Material steny je nasledovny: 3cm drevena doska ( nabita na vertikalne podpory strechy) +bambusova trstina + omietka asi 2 cm. Hrubka steny je teda iba nejakych 6 cm a hned nad manzartkov je strecha , a teda teplota rovnajuca sa vonkajsej teplote.
Zhruba jeden krat za 2 tyzdne tam potrebuje niekto prespat, a v zime sa to samozrejme neda vykurit napriek 2 radiatorom. Rodicia to nechcu dat uplne rozobrat ako som navrhoval a urobit odznova, ale skor nejako ekonomicky zateplit kedze sa ta miestnost nebude casto vyuzivat.
Problem vidim v tom ze vonkajsia stena Manzartky je dost členita ( vertikalne podpory strechy+ dosky), teda neviem ako by sa to riesilo s parozabranou, myslim ze by to bolo aj nemozne vzduchotesne pospajat a teda neviem ako to riesit.
Bolo by vlastne tu parozabranu treba ked by sa miestnost pouzivala len na vikend 2x za mesiac? Pouzit vatu, polystyren...
Ma niekto nejaky napad ako to spravit ''ekonomicky'' ?
Naposledy upravil Dav : 29.10.17 at 07:09
IMG_2370.jpg  
IMG_1278.jpg  
IMG_4138.jpg  
IMG_9512.jpg  
IMG_5368.jpg  

IMG_0542.jpg  
IMG_2643.jpg  
IMG_9960.jpg  
Manzartka nakres.png  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Prerábka starého je drahšia ako nová rekonštrukcia a staré repasované je vždy len také na nič.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    po celom Slovensku sú manažéri obchodu s izolačným materiálom, odporúčam zatelefonovať výrobcovi (viem odporučiť výrobcu - Nová Baňa), vedia poradiť najbližšieho zástupcu, ten vie presne vypočítať podľa zadaných parametrov, koľko a akej hrúbky bude na zateplenie potrebné

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    celé by to stálo 8 eur, 5 litrov benzínu a jeden zapaľovač, stačia aj zápalky

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ekonomicky sa to zateplit da, ale efekt to mat nebude. V miestach, kam sa nedostanes, zostanu tepelne mosty, tam to moze zacat plesniviet. Mozno by som sa radsej zamyslel nad zateplenim zvnutra. Zmensis si sice zivotny priestor, ale snad by to slo spravit bez chyb.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Odysseus Tiez ma to napadlo asi ako najjednoduchsie riesenie. Aka hrubka polystyrenu sa odporuca ked sa zatepluje z vnutra? Kazdopadne dakujem kazdemu za odpovede
    misoft https://www.stavebnik.sk/clanky/vnut...vonkajsim.html
    http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/s...ej-zvazte.html
    http://www.klasici.sk/node/423
    bodliak Či dáš 5 alebo 10 cm, ostatné náklady budú rovnaké. Rozdiel nákladov medzi 5 cm a 10 cm odhadujem na cca 100 eur. Ak sa to bude používať 2x za mesiac na prespatie, tých 100 eur navyše je možno aj škoda.
    Tých faktorov je veľa. Polystyrén zvnútra a tenký kléber so sieťkou, to má malú akumulačnú schopnosť, rýchlo to vykúriš a rýchlo to schládne. Na občasné prespatie (s rýchlym ohrevom vzduchu) asi optimálne.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    V prvom rade otázka je postavená, že čo považuješ za "ekonomiku".
    Fotky sú fotky, reál je reál...chcelo by to vidieť...zavolaj si na pomoc stavbára.
    Ja ním nie som, ale pouvažoval by som nad riešením :
    - odstrániť všetky tie staré dosky...rodičov presvedčíš práve ekonomikou = zaplatíš to
    - strechu zatepliť podľa stavu
    - ak podlaha (vidím tam solídne foršty) dovolí staticky uniesť solídnejšiu záťaž, tak vybudovať nové priečky na vytvorenie manzartky.
    - vykurovanie nejaké lokálne

    Ekonomické zateplenie ''Manzardky'' divneho tvaru, navrhnite..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.