Zavrieť

Porady

Navsteva lekara pocas dovolenky

zamestnavatel mi zrusil podpisanu dovolenku na 30 a 31.10 (koncim pracovny pomer k 31.10.17 dohodou). Ak by som navstivila lekara tieto dva dni, musi mi to zamestnavatel uznat? Citam k ZP, ze dovolenka sa navstevou lekara nekrati. Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil ivka70 : 29.10.17 at 13:55 Dôvod: zlucenie z komentara
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nesmies zabudnut na to, ze narok na platenu prekazku v praci je na nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovnu dobu.
    Cize pocitat s tym, ze ti zaplati 2 cele dni, ked zjavne ide o spekulaciu kvoli zrusenej dovolenke, dost naivne. Musi ti uznat nevyhnutne potrebny cas.
    Tak davaj pozor, aby si si takym konanim neprivodila viac problemov, nez je nevyhnutne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Čerpanie D určuje zamestnávateľ. Ak teda na tieto dni budeš mať opodstatnenú návštevu lekára, čas ošetrenia, vyšetrenia, budeš mať preplatený priemerkou, tzv. Paragraf, konkrétne §141 ZP.
    širi1 podľa mňa nemá nárok na platenú prekážku - nepracovala preto že má schválenú dovolenku a nie preto že pôjde k lekárovi; dovolenka sa prerušuje iba pri PN
    ivka70 dovolenku jej zamestnavatel zrusil, cize chce, aby tie 2 dni riadne odpracovala .... nazov otazky je zavadzajuci

    Navsteva lekara pocas dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.