Zavrieť

Porady

Kupovanie bez DPH,obchod na internete

Dobrý deň keď by som chcel kupovať značkové oblečenia,obuv bez dph a chcel by som ho predávať len cez internet cez bazár,fb .. . Normalny obchod by som nechcel mať ,tak čo potrebujem ktomu?Musím mať firmu aby som bez dph kupoval z obchodu oblečenia ?A keď by som bol živnostník tak ani tak sa nedá kupovať oblečenia bez dph?Môj otec pracuje ako živnostník, to živnosť by bolo dobre aj na to aby som predával oblečenia?Ja mám 22rokov
Ohladom tohto mi viete pomoct ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Treba:
    1. živnosť - SZČO, alebo s.r.o.
    2.byť platiteľom DPH
    3. osobu znalú daňových a účtovných zákonov na osobnú konzultáciu.
    V stručnosti: Nakupuje sa s DPH, len platiteľ DPH si môže odpočítať DPH, ktorú zaplatí inému platiteľovi DPH. Nákup "bez DPH" je možný len zo zahraničia a len pre platiteľa DPH. DPH sa vysporiadava voči štátnemu rozpočtu v daňovom priznaní. Predaj v tuzemsku je u platiteľa DPH vždy s DPH, režim pre predaj do zahraničia upravuje zákon o DPH a predáva sa s DPH alebo bez DPH, podľa toho, komu a kde.

    Kupovanie bez DPH,obchod na internete

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.