Zavrieť

Porady

Ako často polievať?

Ahojte milí záhradkári!
Pre Vás možno hlúpa otázka, pre mňa otázka života a smrti! Povadila som sa s mojím drahým, lebo si dovolil povedať, že VEĽA polievam kvety! Teraz sa cítim ako blbec, ktorý nevie ani kvety polievať. Myslím teraz na kvety vonku, čo sú cháďatká celý deň na tom horúcom slnku. Ako často a koľko sa prosím Vás polievajú muškáty, petúnie..... Polievam ich priamo do kochlíkov a je pravda, že niekedy pretečie aj miska pod nimi. Ale sú nádherné, krásne kvitnú.... Dá sa kvety polievať VEĽA?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SDC Bratislava, s.r.o.
    Ahojte milí záhradkári!
    Pre Vás možno hlúpa otázka, pre mňa otázka života a smrti! Povadila som sa s mojím drahým, lebo si dovolil povedať, že VEĽA polievam kvety! Teraz sa cítim ako blbec, ktorý nevie ani kvety polievať. Myslím teraz na kvety vonku, čo sú cháďatká celý deň na tom horúcom slnku. Ako často a koľko sa prosím Vás polievajú muškáty, petúnie..... Polievam ich priamo do kochlíkov a je pravda, že niekedy pretečie aj miska pod nimi. Ale sú nádherné, krásne kvitnú.... Dá sa kvety polievať VEĽA?
    No, popravde, dá, niektoré nepotrebujú častú zálievku, niektoré sú smäadné furt. Ale ja svoje na balkóne polieva ráno aj večer, a sú krásnéé. AK ich idem večer poliať už sú také smäadné, že len lísty ovísajú.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    SDC Bratislava, s.r.o.
    ... Dá sa kvety polievať VEĽA?
    samozrejme, ze sa da vela polievat kvetinky, niektore na to aj zakapu ...

    ale neda sa zhodnotit, ci ty konkretne polievas muskaty vela, alebo malo podla takej kratkej otazky... hoci - muskaty su povodom z afriky, takze maju dispoziciu urcity cas vydrzat aj v suchsich podmienkach
    ak ma rastlina vela listov, tak vyparuje vela vody, vtedy potrebuje samozrejme polievat viac ... dalej zalezi aj na tom, kolko zeminy ma k dispozicii, ci mas malicke kvetinace, alebo vacsie ... aj na velkosti misky zalezi... aj na kvalite kvetinaca, (hlineny, um. hmota, dreveny hrantik...) a ci je cez den kvetinac tieneny pred slnkom, alebo nie ... ak nie je tieneny, tak sa aj zemina privelmi zohrieva a voda sa z prehriateho kvetinaca vyparuje rychlejsie ... dalej - na ktoru svetovu stranu mas okno, alebo balkon kde tie kvetinky su ... a este na vselicom zalezi

    ale - o zalievani sa da povedat aj vseobecne par veci ... polej viac, rastlinka sa v prvom momente potrebuje "napit" ak ma uz taky deficit vlahy, ze jej ovisaju listy (niektore rastlinky to ani nepreziju) ... takze: polej viac a sleduj tak po pol hodinke, ci voda z misky zmizla ... lebo ked je rastlinka napita, potom uz potrebuje iba vlhku zeminu a voda, ktora stoji v miske je tam zbytocna ... a niekedy aj skodliva ...

    pomohlo ti to? moc neverim :p
    -----------
    btw: mne sa osvedcili "samozavlazovacie" hrantiky, su sice drajsie, aj sa s nimi horsie naraba ako s jednotlivymi kvetinacmi - ale vydrzia vraj az 5 rokov (ja ich mam teraz treti rok), takze myslim, ze ta investicia sa oplati ... dolu sa naleje voda hoci aj ladovo studena a muskaty si same cez textilne knotiky tahaju tolko vody, kolko potrebuju ... raz za tyzden pridavam aj tekute hnojivo do tej vody... a viac sa nestaram, iba kontrolujem, ci uz nahodou nevypili vsetku vodu ... teraz v tomto horku staci zalievat 2-3 krat do tyzdna po 5 litrov vody ... je to velmi pohodlny sposob pestovania kvietkov na balkone

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    este toto napisem: ked chces aby sa u vas zeleni darilo, tak svoje kvetinky musis "poznat" ... potom staci pohlad na ne a vies, ci im nieco chyba, alebo nechyba...
    podobne, ako ked pozries na svoje dieta - na prvy pohlad si si ista, ci je zdrave a v pohode, alebo ci mu nieco chyba, ci na neho nelezie nejaka choroba ... hoci ti pri tom v hlave neprebehne ani jedna konkretna otazka, ziadna veta, ziadne slovo ...
    skratka: vies to doslovne "na prvy pohlad"

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ďakujem, dievčatá, za pomoc. Ja viem, že ich polievam dobre, chcela som len liek na moju urazenú dušičku (alebo ješitnosť?) Bývame v rodinnom dome a kvietky mám po celom dvore. Ešte ani jeden kvet mi neuhynul. Ayya to napísala veľmi krásne! Moje kvietky sa doslova usmievajú. Ešte raz vďaka.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Tu je asi iný problém:
    1/ Buď míňaš hlavnému "financmajstrovi veľa vody- veď to musí niekto zaplatiť"
    alebo 2/ Asi sa viacej venuješ kvetom ako svojej polovičke

    A to muži neznesú! Dokonca niektorí žiarlia i na svoje deti!
    Ale my, silné stvorenia- my, im to odpustime!
    Naposledy upravil Lila : 03.08.06 at 11:29

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Lila, asi máš pravdu, lebo teraz, keď stále prší a nemôžem ísť ani do záhrady, je taký spokojnučký............... (O platbu za vodu nešlo, lebo máme studňu). Teraz mu nevadí ani to, že chúdence kvietočky doslova plávajú vo vode!

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Aspoň sa mi potvrdzuje môj šiesty zmysel. Chlapi chcú byť híčkaní a rozmaznávaní. Doprajme im to. Za odmenu zato si zase doprajme " v obchodíku niečo pekné".

    Bobos je offline (nepripojený) Bobos

    Bobos
    Ahoj, všetky rady sú vyčerpávajúce, tak je len doplním, že kvety sa dá polievať ,, veľa ,, , znamením je, že vyzerajú rovnako, ako by mali vody málo.Žltnú, opadávajú im listy a pod.
    Čo sa týka Tvojich balkónových kvetov, stačí určite raz za deň, najlepšie večer a štýlom pomali sa posúvajúcej osoby s fľašou odstátej vody v ruke.Tento štýl je osvedčený a okrem zabráneniu úhynu rastlín, zabraňuje možnému opakovanému praniu susedinho prádla .

    Ako často polievať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.