Zavrieť

Porady

Plynový kotol leopard protherm nám nefunguje. Vyhadzuje stále F3. Čo s tým?

Šikovného opravára zatiaľ niet. Chodil tu jeden a že nevie, čo tomu je.
Vyhadzuje stále F3. Zapne plameň, naraz sa zastaví, začne prelievať vodu a teplota stúpa, radiatory, ale nehrejú,teplota na displei vystúpi až na 89 - 90 a potom vyhodí F3. Znovu sa ochladí, F3 sa stratí, opäť sa rozhorí plameň, vypne, voda sa prelieva, teplota stúpa a sa to opakuje. Neviem, čo už s tým robiť. Potrebujem radu, ako to riešiť.
Kvaka Kotol ti nekúri, ale vodu ohrieva? My sme mali takú poruchu, (iný typ kotla) že teplá voda išla, ale nekúrilo, kúrenie síce reagovalo na termostat, teda zaplo na kotli kúrenie, ale o chvíľu ho aj vyplo. Bol to zanesený trojcestný ventil, kým sa kúpil a vymenil za nový, starý sme namočili do vody s kyselinou citrónovou a po 10 minútach sa namontoval späť. Fungoval, ale keďže už bol objednaný nový a servisná kontrola kotla bola zapísaná, tak máme nový.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Je to ochrana kotla proti prehriatiu. Píšeš, že teplota kotla stúpa a radiátory nehrejú. Máš blokovanú cirkuláciu ohrevného média - vody v radiátoroch. Môže to byť 1. zavzdušnený obehový systém, odzdušniť systém.2. uzatvorený nejaký ventil na obehovej sústave, otvoriť všetky ventily na radiátoroch.3. nízky prevádzkový tlak obehovej sústavy, má byť v rozmedzí 1 - 1,5 bar., prípadne dopustiť na predpísanú hodnotu.4. nastavená nízka teplota na priestorovom termostate, nastaviť vyššiu teplotu, ako je teplota miestnosti v ktorej je priestorový termostat umiestnený.
    fiona333 Bol tu opravár viackrát: v auguste vyčistil kotol, aj nalial zmes na hrdzu a vodný kamen do radiátorov, začalo sa kúriť, až keď bolo chladnejšie a potom to začalo vyhadzovať F3. A keď sa to nechalo tak to dospelo až k F1. Opravár tvrdí,že je tam vzduchová bublina a že sklon trubiek rozozvodov nie je dobrý, že materiál z čoho sú nie je dobrý, (od 2002 je ustr.kúrenie zavedené), že rozvody treba vymeniť (sú z materiálu - rozvod plynu z trubiek akosti 11 353.O uchytené v konzolách),(do výmenníka až neskôr dal kyselinu soľnú), že on cíti čerpadlo, že ho drží, že ide(ale predtým sa mi zdalo,že tomu svojmu partakovi - synovi zamrmlal,že vynechalo),no neviem. Radiátory mi kázal odvzdušniť. Keď som nebola v miestnosti, tak tam ešte niečo robili, vidím, že aj ventily hore v rýchlosti odvzdušnil.vodu tam vypúšťali, tuším išla aj z toho čerpadla, neviem a odišli. Dospel k tomu, že nevie, čo tomu je.
    peterkos2 Prikláňam sa k tomu zavzdušnenému systému,ktorý zavzdušnil opravár,keď tam dával inhibítory.Treba to odvzdušniť všade,kde sa dá,potom zapnúť,chvíľu nechať ísť,vypnúť a zase odvzdušniť a takto dookola.Sú tam aj automatické odvzdušňováky?Sú funkčné?Na čerpadle je tiež skrutka,tú treba povoliť a odvzdušniť.Ak počuješ,že sa tam prelieva voda,tak je to jasné-veľa vzduchu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako už buchač napísal: porucha teplotného čidla vody.
    Opraviť (ak sa dá): kontrola trubiek kotol-zásobník, odvzdušnenie.... alebo potom už len servisák.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka Ako buchač písal...to je odpoveď?
    Iba opakovanie, konštatovanie. Mám dať mínusku? Zaslúžiš si. Takú odpoveď by som dala aj ja.
    Šuster, drž sa svojho kopyta.
    misoft Je tam a ďalší text, Šak daj.... mne to neuškodí, tebe to asi pomôže... inak.... kašlem na teba....
    afrikánka Ha, iné ti ani neostáva, nicky na mínusky sa minuli, čooo?
    Nedám ti...načo? Ja neútočím poza chrbát.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    F 3 - porucha čidla ohrevu vody - prekročenie maximálnej teploty.

    Zdroj :
    Šak také jednoduché...žeby Google ?


    ...a čo s tým ?
    Opraviť asi ťažko, nuž len vymeniť.

    Plynový kotol leopard protherm nám nefunguje. Vyhadzuje stále F3. Čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.