Zavrieť

Porady

spadaju uložené peniaze na učte pod dedičstvo?

,,,otec je umiestnený v soc. zariadení a s jeho peniazmi disponuje iba sestra, v prípade toho najhoršieho spadaju tieto peniaze pod dedičstvo,,,je mi to neprijemné sa pýtať,no mám na to dovody,dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Torreska Torreska ,,,aj keby ich do 24h vybrala?
    Torreska Torreska resp. ich už uložila na svoj učet?
    Tweety Dedičstvo je všetko to, čo mal majiteľ ku dňu úmrtia.
    Torreska Torreska rozumiem,takže to je už dar,ked ich má sestra na svojom učte
    Tweety Možno áno, možno nie.
    vicktor Mozno dar, mozno lupez.
    Ako vies, ze su na sestrinom ucte ked s nou nekomunikujes?
    Torreska Torreska možno je to vec svedomia,,,
    Tweety Otec môže za života so svojim majetkom nakladať ako uzná za vhodné.
    Torreska Torreska ,,,on už týmto veciam nerozumie,,,,má 84r. a diagnozu 3.st. demencie
    Tweety Potom musíš komunikovať so sestrou a informovať sa. Inak to asi nepôjde.
    Torreska Torreska mala by som,no nedá sa,čo už,,,dakujem za rady
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano ,spadaju tie, co tam budu ku dnu smrti.
    Najskor sa z nich ale asi vyplatia podlznosti voci zariadeniu.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak je vlastník účtu nebožtík, áno!
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Torreska Torreska dakujem,to práveže neviem
    Tweety To nevieš zistiť? Nie si(nebola si ) s otcom alebo sestrou v kontakte?
    Torreska Torreska ...s ocinom som vemi často,bývam blízko zariadenia,nemám to srdce sa ho to spýtať,so sestrou nekomunikujem,,,
    misoft Vlastník účtu (otec) - peniaze sú jeho, spoludisponent (sestra) teoreticky by mohla s nimi disponovať podľa potreby.
    Peniaze na účte v prípade úmrtia (stav k tomuto dátumu) sú predmetom dedičstva.
    Ak by však sestra previedla všetky peniaze na svoj účet, mohla by si sa ty spýtať, na AKOM základe si ich previedla? Musela by dokazovať, že to boli JEJ peniaze na otcovom účte (čo asi ťažko dokáže, ak mu tam chodil dôchodok). V tom prípade by sa ona bezdôvodne obohatila, muselo by sa to riešiť aj súdne.
    Torreska Torreska ano,už tomu rozumiem,,,tak všetko je jej na svedomí a charakterea na sude,,,dakujem za odpoved
    vicktor "bezdovodne obohatila" - vsak to mohla byt ustna dohoda medzi nou a otcom ze vezmi si tie peniaze, ja uz nepotrebujem, ale ty ano... Alebo povie ze ich previedla k sebe a otcovi dala cash.
    Neviem co by sud s tymto urobil.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Peniaze spadajú pod dedičstvo, ale mohla sa sestra s otcom dohodnúť, že ich prevedie na svoj účet a otca za ne pochová. Lebo to je prvá otázka na rodinu, keď sa umiestňuje príbuzný do domova dôchodcov - kto a akým spôsobom ho pochová.Alebo ak sestra videla, že otcovi z účtu ubúda nezvyčajne veľa peňazí, ktoré nemohol minúť na svoje potreby v domove... Žiaľ, najlepšia je komunikácia napriamo medzi súrodencami, tu môžme len vykonštruovať, čo sa mohlo stať.

    spadaju uložené peniaze na učte pod dedičstvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.