Zavrieť

Porady

záložné právo

Dobrý deň,
nemá niekto skúsenosti so záložným právom k hnuteľnej veci?
Zaujímalo by ma či môže toto záložné právo zavážiť pri žiadosti o spotrebný úver.

Ďakujem za odpovede
7 komentárov     zbaliť
Chobot Otázka položená príliš teoreticky. Skús trochu viac upresniť.
monika.hmirakova ide o to ze som mala auto na leasing a po splateni som nedala vymazat zalozne pravo a ci pri posudzovani ziadosti o hypoteku / pozicku moze mat toto zalozne pravo nejaky vyznam... v sucasnosti ide cisto o hypoteticku otazku z mojej zvedavosti. Neviem ci zalozne pravo k hnutelnej veci je niekde viditelne a ci sa povazuje za bremeno.
misoft Nuž neviem, ale pokiaľ počas leasingu bolo záložné právo na vozidlo, po splatení je tvojim majetkom a leasingová spoločnosť by mala toto záložné právo zrušiť.
vicktor Auto na lizing si nevlastnila, tak ako si ho mohla poskytnut ako zaloh?
Nebol to bankovy spotrebny uver? Precitaj si zaloznu zmluvu co sa ma stat po splateni.
Chobot A v prospech koho bolo zriadené to záložné právo? A ako si vedela, že je zriadené záložné právo? Kde si to mala uvedené?
monika.hmirakova Auto na splatky z bazaru - zalozne pravo som podpisovala pri kupe v prospech poskytovatela uveru
vicktor A co sa tam v zmluve pise?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Zalozne pravo k hnutelnej veci az taky vplyv na uver v banke mat nebude. Avsak splacanie auta - vyska splatok bude zapisna v uverovom registri - ktore banka pri poskytovani uveru kontroluje.
    monika.hmirakova To ma zaujimalo...auto je vyplatene predcasne vsetko sa platilo ako malo...mala som problem s inym leasingom....to ma len dodotocne napadlo ci to mohlo mat vplyv...
    Upresnim auto nolo cez spotrebny uver. Bola som hned majitel. Zalozne pravo bolo v prospech poskytovatela uveru...
    O toto vsak neslo islo skor ci to ma vplyv na posudenie bonity ziadatela o uver/hypoteku.
    Zalozne pravo som bola dnes zrusit a podla info od notarky - ano ma to vplyv
    Dakujem
    Prijemny vecer
    vicktor Ja si dovolim tvrdit opak - nema.
    Vplyv ma zadlzenost, ale ty si uz uver mala splateny, t.j. ziadne dalsie splatky, tak druhej banke pri posudzovani hypo to vadit nebude.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.