Zavrieť

Porady

Zamietli mi predčasný dôchodok

Dobry den,
V oktobri t.r. mi zamietli ziadost o predcasny starobny dochodok, ze suma urcena k predcasnemu dochodku nie je vyssia, ako 1,2nasobku z.minima pre jednu pl.osobu.
Zivnost som zrusila a momentalne mame prijem pre dve dospele osoby len manzelov dochodok 326€. Mozem poziadat o nejaku fin.kompezaciu, alebo mam ist na p.urad, kde vsak nedostanem podporu? Co by ste mi poradili, ako preklenut cas do riadneho starobneho dochodku? Predpokladajme, ze si pracu nenajdem, dakujem
veronikasad Posudzuje sa príjem rodiny, sama žiadnu dávku nedostaneš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neviem kolko máš do dovršenia dôchodkového veku, o pol roka môžeš znovu požiadať o predčasný SD, krátenie už bude o 3% nižšie, možno ti to potom vyjde.

    Ak nie si občanom so zdravotným postihnutím, zaeviduj sa na UP, lebo si budeš musieť platiť zdravotné poistenie z minimálneho vymeriavacieho základu ako samoplatitel. Súčasne požiadaj o dávku v hmotnej núdzi pre 2 osoby (spolu s manželom), príp. aj príspevok na bývanie. Aká suma bude započítaná z manželovho dôchodku závisí aj od toho, kolko rokov dôchodkového poistenia mu započítali pri výpočte SD ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wegamizi Dakujem za odpoved. Do dovrsenia dochodkoveho veku mam mesiacov.
    Kde sa prosim ziada o davku v hmotnej nudzi a prispevok na byvanie?
    Zaevidujem sa na UP urcite, skusim teda aj o pol roka ziadat.
    veronikasad Vypadlo ti počet mesiacov. O dávku v hmotnej núdzi sa žiada na UPSVaR. Kedy si skončila podnikanie ? Na UP nie je možné zaevidovať sa spätne. Choď do zdravotnej poisťovne a daj si doporiadku zdravotné poistenie ododňa ukončenia podnikania do dňa zaradenia do evidencie na UP.
    wegamizi dakujem moc. Do dovrsenia dochodkoveho veku mam 24 mesiacov
    Mila123 vieš aj sumu dôchodku, ktorý ti teraz po odpočte vychádza (ibaže je nízky, preto ti ho nevyplatia),???
    wegamizi ano, 221€, pretoze nie je vyssi ako 1,2nasobok sumy ziv.minima
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaevidovať sa ako uchádzač o zamestnanie. Inak si musíš zo zákona platiť ZP.

    Zamietli mi predčasný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.