Zavrieť

Porady

skladník - hmotná zodpovednosť - mzda

Ahojte

som zamestnanec od 3.7. 2006 a pracujem ako skladník, pred týždnom mi dali podpísať hmotnú zodpovednosť.
mzdové podmienky v zmluve mám takéto: " mzdové podmienky: §118 - §135 Zákonníka práce+vnútorné pravidlá odmeňovania: stupeň náročnosti 1, tarifná trieda R-2, 46 sk/hod."

otázka 1: nemal by som mať kedže mám hmotnú zodpovednosť stupeň č.2 ??
otážka 2: minimálna mzda 6900 sk to je mzda v čistom ??
otázka 3: odmeny a prémie sa zaratávajú do hrubého alebo čistého ??

Všetkým vopred Ďakujem za prípadné odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tomo
    Ahojte

    som zamestnanec od 3.7. 2006 a pracujem ako skladník, pred týždnom mi dali podpísať hmotnú zodpovednosť.
    mzdové podmienky v zmluve mám takéto: " mzdové podmienky: §118 - §135 Zákonníka práce+vnútorné pravidlá odmeňovania: stupeň náročnosti 1, tarifná trieda R-2, 46 sk/hod."

    otázka 1: nemal by som mať kedže mám hmotnú zodpovednosť stupeň č.2 ??
    Hmotná zodpovednosť nezvyšuje náročnosť práce.(podľa mňa)
    otážka 2: minimálna mzda 6900 sk to je mzda v čistom ??
    Je to v hrubom
    otázka 3: odmeny a prémie sa zaratávajú do hrubého alebo čistého ??
    Odmeny sa zarátavajú do hrubého príjmu
    Všetkým vopred Ďakujem za prípadné odpovede
    Odpovede viĎ červeným

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    K odpovedi č. 1.: Práca spojená s hmotnou zodpovednosťou musí byť zaradená minimálne do 2.stupňa náročnosti práce!
    Naposledy upravil STRELEC : 30.07.06 at 06:54

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Odporúčam v časti "Tlačivá a dokumenty" vyhľadať v sekcii rôzne - pomocník mzdovej účtovníčky. Tam je viac ohľadom mzdovej problematiky - také základné informácie. Samozrejme aj cez vyhľadávanie na porade. V súvislosti so zaradením (nesprávnym!) do 1. stupňa, čo je ovšem častý jav, vzniká aj problém nesprávneho mzdového ohodnotenia!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    STRELEC
    K odpovedi č. 1.: Práca spojená s hmotnou zodpovednosťou musí byť zaradená minimálne do 2.stupňa náročnosti práce!
    Ďakujem aj ja za túto informáciu. Nevedel som.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    STRELEC
    Minimálna hodinová mzda v 2.stupni náročnosti práce je 47.64 Sk
    Upresním: Správne má byť 47,70 Sk/hod (§ 120 ods. 6 Zákonníka práce: "Sadzba minimálneho mzdového nároku sa zaokrúhľuje na celých desať halierov nahor") .

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    endrju
    Upresním: 47,70 Sk/hod (§ 120 ods. 6 Zákonníka práce: "Sadzba minimálneho mzdového nároku sa zaokrúhľuje na celých desať halierov nahor") .
    Áno. Presné. Ospravedlňujem sa zadávateľovi otázky - narýchlo som nahodil koeficient 1,2 pre 2.stupeň náročnosti práce.
    Tak či tak by mal riešiť u svojho zamestnávateľa porušovanie zákona o minimálnej mzde a nedodržiavanie minimálneho mzdového nároku.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    STRELEC
    Áno. Presné. Ospravedlňujem sa zadávateľovi otázky - narýchlo som nahodil koeficient 1,2 pre 2.stupeň náročnosti práce.
    Tak či tak by mal riešiť u svojho zamestnávateľa porušovanie zákona o minimálnej mzde a nedodržiavanie minimálneho mzdového nároku.
    Vyjadril som súhlas s názorom, že v prípade nedodržiavania minimálneho mzdového nároku má zamestnanec upozorniť zamestnávateľa na porušovanie predpisov.
    Avšak z textu prvého príspevku je možné urobiť aj taký záver, že podľa "vnútorných pravidiel odmeňovania" súčet základnej mzdy a prémií (odmien) dosahuje najmenej 47,70 Sk / hod.
    V takom prípade dôvod na "riešenie" porušenia predpisov z dôvodu nesplnenia minimálneho mzdového nároku neexistuje.

    Určite však v prípade existencie dohody o hmotnej zodpovednosti nie je v poriadku 1. stupeň náročnosti práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.