Zavrieť

Porady

Chémia na zničenie koreňa

Vyrúbali sme na základe povolanie na ulici divokú vŕbu, ktorá bola už veľmi vysoká a robila zlo. Teraz sa ale obávame, že korene znova pustia a vŕba bude znova rásť. Prosím poraďte čim by sme mali postriekať korene, aby to ďalej nerástlo.
Naposledy upravil taiko : 10.11.17 at 09:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Vykopat, vytrhnut traktorom, hladat na nete pripravok ktory urychli rozklad korenov/pna.
    vvaalliinnaa Nedá sa koreň vytrhnúť, nakoľko je to medzi budovou a plotom a je tak 0,5 m priestor

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Raz dávno som kdesi čítala, že sa do pňa navŕtajú diery, nasype do nich nejaká chemikália a zaštopľujú sa. Nečítala som odkazy, možno sú tam lepšie rady. A ešte jedna perlička, koreňu treba dať čas aby si uvedomil, že je koniec.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Nezlikviduješ to hneď, ale treba navŕtať dieru(alebo viac) a nasypať tam močovinu (alebo naliať DAM), nastane postupná chemická reakcia kde sa voľný dusík a voľný uhlík dostanú viazaného stavu

    Jofr51 je offline (nepripojený) Jofr51

    Jofr51
    Doporučujem prípravok Rondup použiť v čase vegetacie, použiť neriedený na čerstý peň . Dostane sa až do koreňov zaručene nebude rasť ani s tkz . vlkov. Polnohospodári ho používajú na ničenie pýru dostane sa cez list až do koreňa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Len tak mimochodom:
    1. Rondup je na Slovensku zakazane pouzivat uz asi 2 roky
    2. znicenie pyru a znicenie korena stareho stromu je sakra rozdiel
    vicktor 2 roky zakazany? Veru neviem o tom, Ja ho nepouzivam, pretoze je drahy oproti napr. Fondu.
    Ale pred 2(?) tyzdnami akasi EK predlzila povolenie glyfosatov o 5(?) rokov, a to je ta latka/otrava, ktora je aj v Roundupe.
    Ale tak-ci-tak pen/korene to neznici, len umrtvi.
    ivka70 Ano, daju sa kupit rozne nahrady, ale Rondup uz nekupis.
    arizona Take svinstva davat do pody do vlastnej zahrady??? To je teda super rada. V mnohych krajinach je uz davno zakazany...https://www.nazeleno.cz/aktualne/hor...alsi-jedy.aspx
      zbaliť

    Chémia na zničenie koreňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.