Zavrieť

Porady

Youtube - dane, odvody

Zdravím, zistil som ako cca postupovať, založiť si živnosť, zaregistrovať sa ako neplatiteľ DPH, podávať štvrťročne výkazy. Daňové priznanie si musím podávať sám a platiť osobitne preddavky na daň z príjmu z adsense? Alebo mi ho môže podať zamestnávateľ, pridať do základu dane príjmy z adsense a potom zaplatím nedoplatok? ... A chcel by som vedieť aj, ako je to s odvodmi do poisťovní, keď budem mať živnosť popri zamestnaní, kde mi to teda zariaďuje zamestnávateľ. Ak by som mal napríklad ročne príjem z adsense 500 €, ako treba postupovať pri odvodoch do zdravotnej a sociálnej poisťovne? Je to určite iné, keď som zároveň zamestnaný na TPP a mám otvorenú živnosť, ale nevyznám sa v tom a nechcem dopadnúť tak, že nakoniec budem platiť viac na poistení ako zarobím. Ďakujem za každú (užitočnú) reakciu.
Naposledy upravil Yntelligence : 16.11.17 at 07:42
ivka70 Myslis, ze ak nedostanes odpoved raz, treba zakladat dalsie rovnake otazky? http://www.porada.sk/t302453-youtube...ml#post2992540
Pravidla porady si cital?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  Ak budeš mať živnosť - tak si SAMOSTATNE zárobkovo činná osoba - no a teda aj všetky povinnosti si treba aspoň trošku naštudovať. (nájdeš aj tu - použi vyhľadávač. (zák o ZP, O DzP, O SP, ŽZ )
  na začiatok - registrácia na DU , reg. v ZP (preddavky si môžeš stanoviť nulové) - uveď to hneď na ŽÚ - priamo v tlačive. Sám budeš podávať DP zo všetkých zdaniteľných príjmov, SP zatiaľ neriešiš ...
  - ale ozaj plánuješ príjem len 500 eur ročne? ......
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Yntelligence Ďakujem pekne. Nulové preddavky, takže stačí potom raz ročne doplatiť nedoplatok? ... Tak teoreticky podľa momentálnych výpočtov, za posledné dva mesiace, by sa to pohybovalo zhruba na 1000-1500 € ročne, nie že by som z youtube už nejaké peniaze dostal, počítam podľa zhliadnutí a sadzieb reklám. A je to dosť labilné, jeden mesiac to môže byť 50 €, ďalší 300, takže sám neviem, čo od toho čakať, za posledné mesiace sa to rozbehlo, ale môže to aj tak rýchlo stíchnuť... A môžem si uplatniť paušálne výdavky aj pri tomto druhu živnosti? Nebude niekto zisťovať aké mám reálne výdavky? Ak chcem veľa tak sa ospravedlňujem, ale koľko by mi z tých 1000 € ročne tak cca zostalo po odvedení dane a odvodov?
  Katy a R nemaj strach ... zvládneš .. poistné na ZP je 14% z VZ (možno ani nevýjde)??? no a k dani -
  môžeš sa rozhodnúť pre uplatňovanie výdavkov % z príjmov. tieto témy sú tu na porade rozobraté zo všetkých strán
  Yntelligence Dobre, ďakujem za rady, vážim si to
    zbaliť

  Youtube - dane, odvody

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.