Zavrieť

Porady

notebook,nabíjačka nenabíja

zdravim, vie mi niekto poradit ... mam problem s nabijanim notebooku, mam ho napojeny na nabijacke,ale stale mi ukazuje 0% k dispozicii/nabuja sa a obcas ked pohnem s notebookom okamzite sa vypne. je mozne ze je bateria uplne nefunkcna a popritom je problem niekde s konektorom na nabijanie?
3 komentárov     zbaliť
taiko .
1. aky je to notebook ?
2. ma odnimatelnu bateriu ?
3. da sa pozivat aj bez baterie, napajany priamo z adaptera ?
carolitos sony vaio ano ma odnimatelnu bateriu a da sa pouzivat aj bez baterie ale neskusal som, ale mam obavu ze je na vine konektor
taiko napatie na nabijacka si premerat neskusil ? Alebo chlapci v service ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    S najväčšou pravdepodobnosťou, ktorá hraničí s istotou by som povedal, že si môžeš hľadať a aj kúpiť novú batériu.

    Presne to isté sa dialo onehdá s mojim NTB...
    Batériu ale nekupuj z Číny, veľmi rýchlo pôjde s výdržou dole.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos no dik, som cakal ze sony vaio vydrzi viac ako ledva 4roky
    ivka70 ja by som najskor skusila inu bateriu, ak mas niekoho, kto ma rovnaky NB, aby si vylucil tu moznost, ze je to konektorom na NB
    carolitos no ved to v servise mi nevedeli povedat ci je chyba v nabijacke alebo priamo v notebooku v konektore a ze to musia poslat do servisu na 3 tyzdne, zial nikto nema podobnu bateriu na preskusanie
    taiko skus iny service, takuto chybu by mal jeden skuseny technik polahky zdetekovat
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ešte môže byť ulomený konektor nabíjania na základnej doske v notebooku.

    Záleží od presného popisu závady. Ak ti MB na nabíjačku ide, len nenabíja baterku, tak to bude baterka. Ak sa ti vypína, aj keď je nabíjačka pripojená, tak možno konektor alebo kábel na nabíjačke.
    carolitos tiez sa mi zda ze konektor lebo sa prilis kyve

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ ten NB pracuje na pripojený adaptér (ľudovo nabíjačka) aj s vybratou batériou - tak konektor i nabíjačka je OK.
    Chyba potom môže byť buď napájacom bloku v NB, alebo v batérii, Takže v tom to prípade je vhodné skúsiť od niekoho zohnať rovnaký typ batérie a vložiť miesto tvojej - ak začne ukazovať nabíjanie a postupne začne rásť % - máš batériu v pérdeli.
    A zároveň svoju batériu vyskúšať v inom NB (rovnaký postup).
    Ak ani pri druhej batérii nebude po čase ukazovať nárast % - je potom chybný napájací blok v NB.

    A pokiaľ pozerám na obrázky toho Sony - adaptér sa pripája do ľavého pántu (tak sa mi zdá) - samotný napájací blok je pripájkovaný k matičnej doske - v tom prípade by v servise vedeli toto nahradiť.
    Príklad
    carolitos asi tam niekde to bude, zial nikto v mojom okoli nema taku bateriu ani nabijacku, a dat ho na 3 tyzdne do servisu,hm, to budem ako bez ruk
    carolitos ale sam si to asi nemam rozoberat,ktovie ako by to dopadlo

    notebook,nabíjačka nenabíja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.