Zavrieť

Porady

aku tv kupiť

potrebujem poradiť s kupou TV tak do 700E,dnes som omrkol nay a našiel som tam samsung ue49mu6442,nemate náhodou s touto telkou najaku skúsenosť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    mozno to nerobim spravne ale ked si chcem nieco podobne kupit tak skocim na heureku navolim tam hitparadu napr TV https://televizor.heureka.sk a preberam si a citam recenzie atd....este som nenasiel lepsi sposob ako co najviac usetrit aj ziskat nazory pouzivatelov ale ked mi niekto napise lepsi sposob rad sa priucim...
    vicktor tiez tak

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    ja televízor nemám už hádam 5 rokov a nemôžem si vynachváliť, zato môžem odporučiť
    toľko môj pohľad na vec

    harmonia je offline (nepripojený) harmonia

    harmonia
    Od samsungu ruky prec ! Nepoznam ich vyrobok, ktory by nemal "muchy". O ich TVP je dokonca uz davno zname, ze špicľujú !
    misoft Hmmmmm..... ja mám Sama Sunga 5 rokov a ide bez jedinej chyby i 10 hodín v kuse. Keď je voľno - tak ide 16 hodín v kuse. A žiadna závada. A nie KAŽDÝ špicľuje - nech si nekupuje SMARTa...

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    S týmto konkrétnym modelom TV skúsenosti nemám. Ak si však ideš kupovať TV, treba sa najprv zamyslieť nad nasledujúcimi vecami:

    1) Akým signálom bude TV kŕmená (satelit, káblovka, anténny DVB-T príjem, prehrávanie ripov v SD, HD, FHD alebi UHD kvalite). Je zbytočné na menej kvalitný signál kupovať TV s rozlíšením 4K (UHD), pretože upscaling obrazu nebude ideálny.

    2) Vzdialenosť pozerania na TV. Pri 49 palcovej telke a sledovaní full HD vysielania je rozumná vzdialenosť 2,3 - 2,8 metra. Tebou vybratá telka je 4K (UHD). UHD signál vysiela v súčasnosti málokto.

    3) Z akého uhlu sa (aj) bude TV pozerať. LCD televízory majú v podstate dva druhy panelov - VA (ostrý a čierny obraz, ale nepozerateľný pod väčším uhlom) a IPS (nie úplne dokonalá čierna v tmavej miestnosti, široké pozorovacie uhly).

    To je asi základ. Pri všetkej úcte - neriadil by som sa recenziami na heureke, pretože to s recenziami nemá skoro nič spoločné - ak si chceš nájsť vhodnú tv, prečítaj si fórum avmania.cz, ktoré je v tomto smere vyčerpávajúce.

    Ak chceš rozumný odpoveď, treba doplniť tvoj dotaz o body 1 až 3 plus čo ešte očakávaš od TV (hranie hier, plynulosť obrazu, vlastné nastavenia, smart funkcionalita a pod.

    Čo sa týka TV Samsung, v podstate patria medzi najlepšie značky TV. A čo sa týka toho špicľovania - nekomentujem. Kto s tým má problém, nech si doma hrá sám bábkové divadlo. Čo sa týka ďalších značiek - LG (systém web.os), Panasonic (Firefox), Sony (Android), Philips (Android, máva podsvietenie ambilight), Hisense (u nás nie moc známa ale dobrá značka).

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Detičky, už zase pozeráte ten DEBILIZÁTOR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.