Zavrieť

Porady

Postup pri zruseni vecneho bremena a co k tomu treba.

Zdravim Vas. Mame schvalenu hypo s rucenim nehnutelnosti na ktorej je bremeno dozitia na osobu ktora este zije. Ta osoba je ochotna zrusit to bremeno, ale neviem sa dopatrat k info, ako sa postupuje v takychto pripadoch, co k tomu potrebujem, kolko kopii coho, co z toho niecoho musi byt overene u notara a ci vobec, potom kam s tym vsetkym. Vopred Vam dakujem za kazde info. Som v tom uplny deme..t a ked mam nieco vybavovat na nasich uradoch tak ma az striasa, tak chcem minimalizovat straveny cas tam a byt pripraveny, ze dojdem tam polozim cely balik papierov zaplatim urcite neaky ten kolcok pre stat (v tom som si isty- kam bez toho :p) a odkracam si veselo domov cerpat cakaciu dobu na vyrozumenie. Aby sa nestalo, ze neaka ochotna pani v okuliaroch za priehradkou mi takym milym tonom oznami- este vam chyba toto a foto kopia z toho a vypis odtial a toto ste vobec nemuseli nosit,lebo vieme si to overit cez ,,nasu databazu”. P.S. Som maitelom tej nehnutelnosti.
Vopred Vam dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kyro Co je prosim Vas vklad do katastra nehnuteľnost, je to neake tlacivo ktore musim vyplnit, alebo to sa uz doriesi na okresnom urade ked pridem zo zmluvou na mieste?
    ivka70 nie prinesies si so sebou.
    navrhujem ,zaplatte si to u nejakeho advokata, usetrite na opakovanych vkladoch do katastra
    ivka70 https://www.nehnutelnosti.sk/vklad-d...nehnutelnosti/
    Mária27 Návrh na vklad do katastra je vlastne sprievodný list, v ktorom znova všetko popíšeš a priložíš zmluvu s overeným podpisom oprávneného z VB. Stačí, ak ho poáš ty ako účastník v tvojom mene. Pozri tu § 30 ods. 4: https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/162/20160701
    Kyro Tak ze, ak som spravne pochopil ja pojdem na okresny urad so zmluvou a vkladom neakym? Co je ten viklad? Viem ze som sa to uz pytal, ale vo vasich linkoch som nenasiel otpoved a ten posledny ma dokoca hadze na neaku realitku...
    Katy a R Ten Návrh na vklad je vlastne rozhodujúci dokument! A prílohou toho Návrhu na vklad je zmluva - myslím, že 2x - v tomto prípade zmluva o zrušení VB .
    vzory aj všetky potrebné info máš priložené
    dmc navrh na vklad do katastra je papier ktory ma nazov Navrh na vklad do katastra nehnutelnosti - je to vlastne pisomna ziadost aby pracovnici katastra zapisali zmenu v udajoch na liste vlastnictva. Zmluva je iba priloha - tu iba skontroluju - ci je to pravne v poriadku

    ukazka napriklad tu: https://www.nehnutelnosti.sk/dokumen...utelnosti.pdf/
    vicktor vklad = ukon v katastralnej evidencii/databaze na zaklade navrhu (na vklad) = sprievodny list k dalsim dokumentom, cize opis/vysbetlenie o co ziadas

    P.S. tu to frci!!! sotva dopisem a uz ma dvaja predbehli
      zbaliť
    Kyro Prosim Vas, nenasiel by sa neaky vzor na navrh na vklad? A ten druhy link co ste mi dali, ma hodi iba na stranku neakej realitky...
    vicktor Kdesi si sa postazoval ze si deme...nt, hmmm
    Nevies poziadat o pomoc Gugela?
    Ak nie, tak o 11:23 ti vzor navruh na tacke predlozila ivka70. Len ho staci prerobit na tvoje udaje.

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    postup je podobny ako pri predaji nehnuteľnosti, treba uzavrieť zmluvu o zrušení vecného bremena medzi povinným a oprávneným. Overuje sa vždy podpis toho , kto sa vzdáva práva (oprávnený)... postup na katastri je popísaný napríklad tu: https://ondrejhalama.blog.sme.sk/c/4...-katastra.html

    Postup pri zruseni vecneho bremena a co k tomu treba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.