Zavrieť

Porady

Môžu mi schváliť dôchodok, keď nebudem maródiť 1 rok?

Mám ohrozenie chorobou z povolania, maródim 10 mesiacov a pani doktorka ma chce vypísať, že stav sa už aj tak nezmení, že je to chronické, tak je zbytočné zotrvať na PN do 1 roka. Ešte mám predpísané od ortopéda rehabilitácie, ale na tie vraj môžem chodiť, aj keď nebudem PN. Čo je pravda, ale čo keď si budem chcieť požiadať o dôchodok /doktorka tvrdí, že to na dôchodok nie je/ a nebudem mať odmaródený 1 rok? Môže ma vypísať, keď ešte idem chodiť na rehabilitácie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môže. A ak myslíš nárok na ID, nemusíš byť DPN.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pre priznanie ID vôbec nie je potrebné byť DPN 1 rok ... pozri si v zákone - že ako to je. (posudok SP..) V prílohe č. 4 nájdeš %tuálne rozpätie zníženej schopnosti pracovať pre jednotlivé dg. A o ukončení, resp neukončení DPN rozhoduje tvoja lekárka
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...E9NgyzNoF--rpC
    a pozri si aj históriu zákona - porovnaj novelizácie (k tej inej otázke) - že aké zmeny budú v roku 2018

    Môžu mi schváliť dôchodok, keď nebudem maródiť 1 rok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.