Zavrieť

Porady

Ako preukazat obsah doporuceneho listu

Zdravim. Situacia kedy adresat neprevezme doporucenu zasielku je jasna. Co ak ale nastane (u ma zatial hypoteticka) situacia, ze adresat doporucenu zasielku prevezme, ale nasledne bude tvrdit ze jej obsah je iny ako bol (napr. nebola v nej vypoved zmluvy). Akym sposobom je mozne hodnoverne preukazat obsah zasielky?
Oliwa Žiaľ, nijako. To, že zásielka od Teba odíde ok, neznamená, že ok aj dorazí na miesto určenia...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Však dôkazné bremeno je potom na adresátovi. Nech on ukáže, čo bolo podľa neho obsahom listu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Co ak ukaze prazdnu obalku ze aha, zabudli vlozit...
    marek.kral Presne to je ta situacia. Alebo vytiahne iny text a "zabudli podpisat" a pod.
    Letko Presne tak.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak personalista posiela niečo doporučene,tak má z toho kópiu,nemaj obavy,takže vie dokázať,čo komu poslal.Takéto veci sa evidujú a zakladajú do osobných spisov.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dmc osobne som sa s tymto problemom nestretol - iba teoretizujem........ale kopii ti narobim ake len chces
    Janiela Sú špekulanti, ktorí tvrdia, že im došla prázdna obálka.
    Zariadila by som sa, ako píše Kopretinka
    Oliwa Kópia nie je ešte dôkaz, že obsah vložený do obálky dorazil v poriadku. Posielala som originál doporučeného listu s doručenkou, osobne som doň vložila poukážku nemenovanej hodnoty, zalepila a... dorazil len list. Niekde zlyhal ľudský faktor - alebo na podateľni, alebo na pošte... Pre mňa je napr. nepochopiteľné, ako sa na SK pošte môže ročne stratiť 10 000 ks zásielok... To som sa nechtiac dozvedela, keď som raz pátrala, kde uviazla tá moja...
    kopretinka ale to je iná vec,to niekto musel vedieť,že tam bola poukážka a ten list vykradol.......možno aj samotný príjemca.
    Oliwa Nemusel, nevedel... okrem mňa. Príjemca reklamoval, že dostal len list...
    Letko My tiež posielame doporučene, napr. upomienky, ale nikdy nikomu nedokážem, čo bolo obsahom doporučenej zásielky, aj keby som mal potvrdenie od notára. Jedine, že by to notár zalepil do obálky a sám odniesol na poštu, potom by musel dokazovať notár.
    Oliwa Dá sa to poslať ešte v ceninovej obálke, ktorú nie je možné otvoriť bez znehodnotenia, ale zase sa odosielateľovi nevráti doručenka o prevzatí podpísaná adresátom. Iba ak obálku s doručenkou vložiť do ceninovej a dúfať, že ju adresát pošle späť...
    Letko Len tu ide o to, že ako odosielateľ dokáže, čo poslal v obálke. Tu ani ceninová obálka nepomôže.
    Oliwa Veď to, že nijako... napísala som ešte včera pod zadanie...
      zbaliť

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Tak nad tym som uvazoval aj ja. Jedna z moznosti by bola platena sluzba na poste, kde by obsah listu preskenovali, ulozili do archivu, povedzme na rok (v digitalnej podobe) a postarka by vlozila dokumenty do obalky a obalku zalepila.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor To by musel suhlasit odosielatel aj adresat. Potom nie je ptedpoklad ze jeden by chcel podvadzat a teda zbytocne naklady.
    Malo by to zmysel zaistit sa oproti potencialnemu podvodnikovi, ale bez jeho suhlasu nemozne.
    Letko Prečo by musel príjemca pošty súhlasiť? Pošta by bola viazaná listovým tajomstvom.
    vicktor Listove tajomstvo vravi neotvarat cudzie zasielky.
    Letko Pošta by cudzie zásielky neotvárala, ale zatvárala. Tak to tajomstvo by sa volalo nejak ináč. Veď telegram bol podobný, len sa posielalo menej údajov na predpísanom tlačive.
    kopretinka tak to si neviem v reále predstaviť.....už teraz nestíhajú robiť to,čo majú
    Letko Ďalšou možnosťou by bolo: odosielateľ preskenuje dokumenty, uloží do pdf, zadá adresu príjemcu, zaplatí a nejaké nové centrálne oddelenie na pošte by poštu vytlačilo, vložilo do obálky a odoslalo ako doporučenú zásielku. V tom prípade by odosielateľ ani nemusel ísť na poštu.
    Ďalšou možnosťou by bolo takmer to isté, len na pošte by bol samoobslužný kiosk, kde by si odosielateľ mohol sám preskenovať, zaplatiť a odoslať poštu.
    misoft https://www.posta.sk/informacie/elektronicka-podatelna
    Niečo už existuje. A adresát by stratil argument o prázdnej obálke...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Výpoveď zo zmluvy....AKEJ zmluvy a medzi kým je tá zmluva...to je fest dôležité.

    V dnešnej dobe je predsa bežný mail. Firmy ho majú jednoznačne, fyzické osoby v drvivej väčšine.
    Predsa nie je problém poslať kópiu, scan, screen zmluvy cez mail....s upovedomením na ten fakt, že zmluva je odoslaná aj cez poštu.
    Obdobne to funguje aj cez mobil prostredníctvom MMS.

    Ako preukazat obsah doporuceneho listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.