Zavrieť

Porady

Dlhy v Rakúsku

Dobry den,

moja dcera ma nejake dlhy v zdravotnej poistovni v Rakúsku. Mozu od nej vymahat dlhy aj tu na Slovensku? Moze to nejako postihnut moj a manzelov majetok, kedze dcera ma trvaly pobyt u nas?

Dakujem pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vymahat mozu, dlh v Rakusku tym, ze odtial odide, nezanikne.
    Je to trochu komplikovanejsie ako v ramci jednej krajiny, ale nie je to nemozne.
    Napr. tu info: Európsky exekučný titul pri vymáhaní pohľadávok v rámci Európskej únie https://www.podnikajte.sk/pravo-a-le...vky-v-eu.xhtml
    alebo http://hnporadna.hnonline.sk/poradca...j-za-hranicami

    Trvaly pobyt ma len evidencny charakter, tvoj a manzelov majetok to postihnut nemoze, niekedy vsak treba exekutorovi preukazat, ze majetok nepatri dcere (ak by doslo az k exekucii konkretneho majetku v dome)
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vieraminarikova dakujem A ako dlho to priblizne trva kym pride k exekucii? Asi pred mesiacom jej prisla upomienka, ze ak to nezaplati budu to vymahat exekucne.
    ivka70 Tazko povedat, tym skor, ze exekuciu musi zacat rakuska ZP
    Idealne by bolo zaplatit este ped jej zaciatkom, kedze poplatky na exekuciu mozu dlh dost navysit. A to, ze ich zaplati veritel, je fakt.
    vieraminarikova Mysllim si ze ona by to aj zaplatila ale vraj teraz nema z coho, tiez sa bojim aby neplatila este viac. Moze jej dlh nejak vyrazne narast?
    ivka70 moze narast o exekucne poplatky, naklady exekutora, pri cezhranicnom vymahani naklady na SK exekutora .... nech si skusi dohodnut splatkovy kalendar alebo pozicat peniaze na splatenie
    Oliwa Radšej si požičať a zaplatiť teraz a menej, ako si neskôr požičať a zaplatiť oveľa, oveľa viac... Samozrejme, nie od nejakej pôžičkárne/nebankovky... Ak je to "len" upomienka a nie exekúcia, treba to ihneď riešiť, kým to nedajú na exekúciu. Aj Rakúsko je v EÚ rovnako ako my-
    európska legislatíva. Dlh by na ňu počkal a narastal, aj keby sa odišla schovať do Austrálie...
    vieraminarikova Uz jej prislo z rakuskej zdravotnej poistovne ze uz je to v exekucii. Bojim sa aby to neprisli vymahat ku mne domov a nezobrali nam veci. Dcera s nami nezije.
    Oliwa Včera si písala ešte len o upomienke...
    vieraminarikova Ved prave nevedela som o tom, ona vsetko taji
      zbaliť
    kn-alka Nakoľko je to 3 roky stará téma a vieraminarikova tu bola naposledy pred rokom, tak ti asi na tvoju otázku neodpovie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.