Zavrieť

Porady

Môže prenájimateľ zvýšiť sám zálohove platby bez úpravy zálohoveho predpisu od správcu

Dobrý deń,
mám takúto otázku na účtovničky.
prenajal som si apartmán na podnikanie - krátkodobý prenájom, nastala taká situácia , že by som chcel navýši´t zálohove platby oproti predpisu povedzme zo 150 na 200 EUR mesačne konkrétne v položkách plyn a vodne stočné/ide vykurovacia sezona/
Účtovnička prenájimateľky tvrdí , že to ona svojvolne nemôže urobiť ani dodatkom k zmluve , že musí mi toĺko predpísa´t koĺko je v predpise od správcu - ten je neoddeliteľnou súčas´tou nájomnej zmluvy
Podĺa môjho názoru je to možné a zučtuje sa potom len skutočná spotreba oproti zálohohovým platbám po doručení vyúčtovania od správcu (apartmánový dom/

Môže mi niekto poradiť , prenájimateľ je plátcom DPH ja nie som
Ďakujem za každý názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    môžu to spraviť, ale nemusia. ak by to nebolo rovnaké, bolo by komplikovanejšie vypočítať preplatok/nedoplatok. Takže je to otázkou dohody. Ako akékoľvek zmeny v zmluve o prenájme. Nestačí, že jedna strana chce, musia chcieť obidve strany.
    vicktor To je len neochota. Podla VS odfiltrovat a spravit sucet, to nie je nic komplikovane. Ved to musia spravit aj tak.
    jslancik pozri, keď ja požiadam niekoho o niečo, čo spraviť vie, skoro nič ho to nestojí, ale nemá dôvod (nemusí, z ničoho mu nevyplýva povinnosť) to pre mňa spraviť, tak môžem mu vyčítať neochotu?

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Veľmi veľa ľudí platí cez trvalé príkazy v banke. a veľa ich tiež nerešpektuje zálohové platby ak im správca zníži platby oproti minulému roku. Dobrovoľne platia celý rok viac a nezmenia trvalý príkaz v banke. Nikomu to nerobí problém, len sa tešia z vyššieho preplatku a neznalí susedia im ho závidia keď sa ním pochvália.
    kopretinka 13.12.17 23:30 odstránil(a) z Porady

    Môže prenájimateľ zvýšiť sám zálohove platby bez úpravy zálohoveho predpisu od správcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.