Zavrieť

Porady

Neúmyselné poskodenie majetku

Chcel by som sa poradit ohľadom neúmyselného poškodenia majetku. V hoteli mi prislo zle, zvracal som a bohužiaľ zvratky ostali aj na tapete v hoteli na rozlohe 20x20 cm na jednej tapete. Následne som obdržal faktúru za výmenu tapety v hodnote 350 eur. Hotel má aj faktúru od dodávateľa na danú čiastku. Považujem to ale za neprimerané, že za neúmyselné poškodenie mám zaplatiť takúto čiastku. Ako mám ďalej postupovať. Pomôžte mi. Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
misoft Stravoval si sa v hoteli, v ich reštaurácii? Ak áno, kontaktuj ich, že náhrada je neprimeraná a že nevoľnosť ti spôsobilo jedlo z ich reštaurácie. A že máš v úmysle na nich poslať hygienu. Uvidíme, ako zareagujú....
ivka70 obavam sa, ze to skor vzniklo z nezvladnuteho alkoholu .... v triezvom stave clovek pri nevolnosti zvlada dojst aspon na WC
a dokazovat spatne ,ze to bolo z jedla ,ked nikomu inemu z rovnakeho jedla zle nebolo je nakmer nemozne ....to by musel reklamovat jedlo hned v danom case
jslancik ivka, jedna vec je pravda, druhá vec je obava hotelu z kontaktovania hygieny.
misoft Ivka.... šak i v jedálňach (keď mali zle materiály) majú stravníci žalúdky pokazené pár hodín požití....
A na druhej strane .... ak to bolo liquere, tak buď bolo liquere zlé, alebo pijak zlý.... ale liguere môže byť len hnusné, ale zdravé (ale nie metylalkohol)
ivka70 par hodin po poziti ano, ale reklamovat stravu by musel po tych par hodinach, nie v case, ked uz dostal fakturu za opravene tapety v hoteli ..to uz predsa len par dni/tyzdnov uplynulo
Oliwa Akú sumu považuješ za primeranú?
Bol to v hoteli na SK, koľkohviezdičkovom, boli to drahé tapety, menili celý pás, dva pásy alebo celú stenu... príliš veľa otázok. Čo hovorí ubytovací poriadok hotela...
Nabudúce asi radšej menej piť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ty chceš posudzovať neprimeranosť? keby si náhodou poškriabal niekomu auto, tak plocha škrabanca je možno 1cm štvorcový, a oprava by stála pár stoviek eur. Hotel musel asi dať urgentne vymeniť tapety na celej stene a to je už pálka... Možno ak by to nedali spraviť urgentne, tak by prichádzali o stovky eur za každú noc, ktorú by nemohli využívať izbu. TO by si len cáloval...

    Riešenie? zaplať. Alebo vytiahni na nich tú vec s jedlom a hygienou. Ak máš na to fištrón (a gule).
    Poučenie? Nepi toľko. A keď už grciaš, dávaj pozor, aby si neogrcal napr. koberec/tapetu/elektroniku/. Strop je tiež riziko.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si bol poisteny, daj to zaplatis svojej poistovni.
    Poistky su zvycajne aj na skodu, ktoru sposobis ty.
    Ak nie, zial, smola, za skody, ktore si sposobil hotelu, zodpovedas,
    zaplat skor ak ot hotel zacne vymahat exekuciou.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Za spôsobenú škodu zodpovedáš v plnej výške kým nepreukážeš, že ani pri vynaložení všetkého úsilia, ktoré je od teba spravodlivé požadovať, si nemohol vzniku škody predísť. A to teda neviem ako chceš preukazovať.

    Ak tú čiastku hotel reálne zaplatil, tak tvoja šanca na úspech na súde je mizivá.

    V tomto prípade bude rozumnejšie zaplatiť.

    Neúmyselné poskodenie majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.