Zavrieť

Porady

Zaváranie uhoriek

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, či nevie niekto z poraďákov na dobrý odskúšaný recept na zavárané uhorky bez sterilizácie.
Usporiadat
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Chcela by som vyškúšať recept na znojemské uhorky od Libor4 a nemôžem zohnať koriander. Viete poradiť (v BA)? Ďakujem, Eva
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Elena Navrátilová Pozri príspevok
To nie je recept. To je hotový prípravok ako aj nakladač DEKO, a také. Len sa volá Dr. Oetker. Dostať ho v potravinách. Netreba vôbec špekulovať pri dochucovaní. Je úplne chuťovo super.
bola som v potravinach a hladala ten vyrobok - nasla som Dr. Oetker bez sterilizacie ale na zavaranie ovocia. Je to ten istý? Alebo je zvlást na uhorky?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Pohar,
tento nakladač vyrába aj Vitana, je v zelených papierových sáčkoch.

Tamten, ktorý si našla v obchode určite nebude aj na uhorky, pretože ten uhorkový, teda na zeleninu obsahuje korenia, ktoré sa k ovociu teda vonkoncom nehodia.

Ešte otázka na ostatných, ktorí ste ten Fix od Dr.Oetkera skúšali, že:
po čase mi tá zmes korenín a neviemčoho ešte, sadla dole v pohári a je tam ako keby múka, taký biely prášok. Ale nie je to v každom pohári...
Síce to nakvalite nič nemení ale predsa, neviete, čo som pokazila?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Fragaria Pozri príspevok
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, či nevie niekto z poraďákov na dobrý odskúšaný recept na zavárané uhorky bez sterilizácie.
Nikdy v živote som uhorky nesterilizovala, odjakživa kúpim Deko urobím nálev a horúcim zalejem, zatvorím , poskladám ku sebe , aby sa navzájom sklá dotýkali a zabalím do deky.
Takto ma to naučila dávno ako novomanželku dedkova sestra a odvtedy to aj takto robím.
Niekedy sa mi stalo, že sa nálev zmútil, ale on sa časom vyčistí a uhorky sú výborné.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

AlaNR Pozri príspevok
Pohar,
tento nakladač vyrába aj Vitana, je v zelených papierových sáčkoch.

Tamten, ktorý si našla v obchode určite nebude aj na uhorky, pretože ten uhorkový, teda na zeleninu obsahuje korenia, ktoré sa k ovociu teda vonkoncom nehodia.

Ešte otázka na ostatných, ktorí ste ten Fix od Dr.Oetkera skúšali, že:
po čase mi tá zmes korenín a neviemčoho ešte, sadla dole v pohári a je tam ako keby múka, taký biely prášok. Ale nie je to v každom pohári...
Síce to nakvalite nič nemení ale predsa, neviete, čo som pokazila?
ok dakujem za radu. bola som v obchode - no nemali - asi vypredané!
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Zdravím všetkých......skoro som dnes odpadla. Prosím napíšte kde som asi urobila chybu, ale dnes som si našla 20 pohárov zakalených a pokazených. Doteraz som zavárala bez problémov, ani jeden pohár chybný! Čo sa mohlo stať? Normálne uvarím vodu s otctom a deko. Vychladnuté zalievam. Potom do trúby na 80 stupnov na 15-20 min. Kde je chyba?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Možno bude chýba v tom, že si ich neporiadne poumývala. Priznám sa bez mučenia, že zalievam ešte teplým nálevom a sterilizujem na sporáku,( asi 5 min.) ale spôsob sterilizácie nie je podstatný. Ešte sa mi nikdy nezakalili.(zatiaľ)
Naposledy upravil Tweety : 18.07.07 at 12:42
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Vraj to môže byť aj tým, že :
buď boli oberané keď bolo veľmi teplo
alebo bolo čerstvo napršané
alebo boli, ako hovorí Tweety nedostatočne umyté (ale prečo by sa potom kazili všetky???)
skôr by som povedala tie dve prvé možnosti...
Alebo zle zavreté? Resp. zlé viečka... (dnes nevieš, čo kúpiš...)
0 0
daduc daduc

daduc je offline (nepripojený) daduc

ja zaváram takto: Na dno pohára vložím, mrkvičku /kolieska/ malú cibuľku, kôpor, naložím uhorky a pridávam 1 KL deka, 1 PL cukru kr., 0,5 dl octu a doliať vodou - uzatvoriť a sterilizovať. Je to rýchle a dobré.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pohar Pozri príspevok
Zdravím všetkých......skoro som dnes odpadla. Prosím napíšte kde som asi urobila chybu, ale dnes som si našla 20 pohárov zakalených a pokazených. Doteraz som zavárala bez problémov, ani jeden pohár chybný! Čo sa mohlo stať? Normálne uvarím vodu s otctom a deko. Vychladnuté zalievam. Potom do trúby na 80 stupnov na 15-20 min. Kde je chyba?
Pohar a čítaš ty vôbec , čo ti tu píšeme? Ako vieš , že máš uhorky pokazené, v mojom príspevku vyššie som ti napísala, že sklo sa môže zakaliť, čo neznamená, že sú uhorky pokazené. Nechaj ich tak, nálev sa sám vyčistí, to len prebehlo mliečne kvasenie. Mne sa to sem tam stáva, uhorky sú potom úplne v poriadku....možno to je slabším octom, neviem, ale 13.7. si ešte nemala deko a dnes už máš pokazené uhorky? Za 30 rokov manželstva sa mi uhorky nepokazili. Pochybujem, že tebe by sa za 5 dní....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
A prali ste už uhorky v automatickej pračke? To nie je vtip, ale uľahčenie umývania uhoriek. Presne 5 kg na jedno predpranie a mate pokoj, samozrejme bez pracieho prášku. Ja to robím už 3 roky a veľmi mi to uľahčilo prácu a čas. Skúste a nebojte sa. To mi poradila sestra a sestre suseda atď. a teda ja Vám....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A nie sú obúchané chúdence ?
0 0
Helaaa Helaaa

Helaaa je offline (nepripojený) Helaaa

Ja som dávala nálev od Dr. Oetkera - nesterilizovať.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Možno trochu, podľa toho ako dlho predtým stoja. Ak sú čerstve, tak nie, ale keď ich kúpiš už dlhšie odtrhnuté (mäkšie) tak asi niektoré sú. Ale ináč sa im nič nestane a sú normálne, ako keď ich 3 hodiny drhneš vo vani. Ja som sa zo začiatku toho bála a dosť pračka búchala pri praní, tak som trpla a v duchu som si hovorila, že keď pokazím pračku, tak ma určite manžel asi zabije, ale dopadlo to dobre a teraz je to už v pohode. Ja aj botasky periem v práčke, takže je to asi ten istý zvuk.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

DanielaSĽ Pozri príspevok
Pohar a čítaš ty vôbec , čo ti tu píšeme? Ako vieš , že máš uhorky pokazené, v mojom príspevku vyššie som ti napísala, že sklo sa môže zakaliť, čo neznamená, že sú uhorky pokazené. Nechaj ich tak, nálev sa sám vyčistí, to len prebehlo mliečne kvasenie. Mne sa to sem tam stáva, uhorky sú potom úplne v poriadku....možno to je slabším octom, neviem, ale 13.7. si ešte nemala deko a dnes už máš pokazené uhorky? Za 30 rokov manželstva sa mi uhorky nepokazili. Pochybujem, že tebe by sa za 5 dní....
Čítam dobre!!!!!!! Neviem či čítaš ty dobre! Ja som nezchánala DEKO! Ale iný prípravok!OK? Ak mieniš na mna takto reagovať, prosím radšej mi neodpovedaj. dakujem.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Helaaa Pozri príspevok
Ja som dávala nálev od Dr. Oetkera - nesterilizovať.
ten som nezohnala......
ale rada by som ho vyskúšala.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

AlaNR Pozri príspevok
Vraj to môže byť aj tým, že :
buď boli oberané keď bolo veľmi teplo
alebo bolo čerstvo napršané
alebo boli, ako hovorí Tweety nedostatočne umyté (ale prečo by sa potom kazili všetky???)
skôr by som povedala tie dve prvé možnosti...
Alebo zle zavreté? Resp. zlé viečka... (dnes nevieš, čo kúpiš...)
neviem, uvidím......čo to spraví. Ale určite pár pohárov dorobím.
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Nemá niekto z vás recept na uhorkový šalát ale bez vegety? S vegetou robim, ale moji chlapi to veľmi nechcú.Chcela by som pre zmenu nejaký iný recept.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Uhorkový šalát

3 kg uhorky
1 kg papriky
½ kg cibule
Všetko postrúhať (uhorky aj so šupkou), zasypať 1 dekom, 300 g kryštálového cukru a zaliať ½ litrom octu. Dobre premiešať a hneď plniť do pohárikov a dať sterilizovať. Pri sterilizovaní nechať zovrieť, odstaviť a nechať vychladnúť v hrnci.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pohar Pozri príspevok
Čítam dobre!!!!!!! Neviem či čítaš ty dobre! Ja som nezchánala DEKO! Ale iný prípravok!OK? Ak mieniš na mna takto reagovať, prosím radšej mi neodpovedaj. dakujem.

Ani nebudem, škoda námahy.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať