Zavrieť

Porady

Neuznaná reklamácia noveho auta

dobrý den, chcem vediet ako mam riesiť neuznanu reklamáciu, mam auto kupene v aprili tohto roku pred 3 mesiacmi mi auto zacalo cukat, zle sartovalo a malo vyssiu spotrebu a to z 5 na 9 l, v autorizovanom servise mi spravili diagnostiku a vraj bolo vsetko v poriadku, na dalsi den som tam bol znova kvoli rovnakej chybe , auto som nechal ta kedze som musel ist do prace po niekolkych hodinach mi volali ze treba vymenit komplet palivovy system na ktory sa mi nebde ztahovat reklamacia, kedze je to mojou vinou ( vraj nekvalitne palivo), cana cca 5tisic., preto som vzal auto do servisu v inom meste kde mi spravili uplne celu kontrolu ale chybu nenasli a auto bez problemov ide dalej , lenze ak sa o nejaky cas poskodi nieco z palivoveho systemu nebudu tio brat v ramci reklamacie lebo kvoli servisu predtym mi ju neuznaju, čo mam teraz robit aby mi bola do buducna uznana tato reklamacia
11 komentárov     zbaliť
buchač Schválne....aká značka auta ?
Mabis skoda
buchač Mabis (Dnes 17:08) skoda
=======================
Ak dobre viem, tak každý lepší predajca určitej (teda skoro každej) značky má aj svoj vlastný servis.
Teda, inak povedané ? Nebehať v rámci záruky kade-tade po vraj "autorizovaných" servisoch, ale ísť priamo k zdroju.

Ale ak si kupoval auto u nejakého "podomového" predajcu, tak holt smola.
Mabis bol som u zdroja presne tam kde som ho kupoval u predajcov značky Škoda
Mabis ktorý maju aj svoj autoservis
misoft Vo všeobecnosti - museli by odborným posudkom DOKÁZAŤ, že to spôsobilo palivo - ten posudok nedali.
Auto je tiež tovar! Platia pre neho tiež rovnaké podmienka na reklamáciu.
A keďže ti bez toho posudku ZAMIETLI reklamáciu - porušili zákon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250.
Rada: skús ešte raz reklamovať vozidlo, pokiaľ zamietnu reklamáciu - prečítaj si ten zákon §18 ods.6 a §18a - a už máš dôvod na to, aby si vozidlo vrátil a oni ti mali vrátiť peniaze - prečítaj si toto http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9.
A keďže ti DVAKRÁT zamietli reklamáciu - môžeš sa obrátiť na SOI.
Mabis posudok mam aj z jedneho servisu aj z druheho len v jednom mam z mam chybný palivovy system a v druhom ze je vsetko v norme , ale kvoli tomu prvemu posudku co je teraz v databaze od prveho servisu mi uz nepatri zaruka ak sa nieco vazne poskodi v palivovaom systeme.
v prvom servise mi povedal ze vsetko treba vymenuit kolko to bude stat ukazal mi fotku co fotil na mobile ze cerpadlo je v tahu ( pritom na fotke bolo uplne zhrdzavene, a moje vyzera ako nove) ale filter bol cisty neviem ale palivo ide skor cez filter a potom cez cerpadlo,
pavol54 Obávam sa že posudok zo servisu ti stačiť nebude, treba ho pristaviť k súdnemu znalcovi. Záruku ti predajca môže zrušiť ak si auto pristavil do iného ako záručného servisu a to môžeš v rámci republiky kdekoľvek
pavol54 SOI ho pošle do r..ti, zamietnutím reklamácie neboli porušené podmienky predaja, zamietnuť reklamáciu je právo predajcu. Jedine súdny znalec môže konštatovať či je sťažnosť na funkciu oprávnená alebo nie napr SLOVDEKRA
misoft Pali - nemáš pravdu - môže zamietnuť, ale sám si to napísal - až po odbornom posúdení znalcom, servis nie je znalec, je opravár. Ten len vyhodnotil stav, napísal o čo sa jedná.
A zákon pozná ešte jedno -chyba, ktorá sa vyskytla do 6-tich mesiacov odo dňa kúpy, je považovaná za výrobnú chybu. A @Mabis tam už bol dvakrát.....
pavol54 duško a kde som písal že nemôže zamietnuť (zamietnuť je právo predajcu ale o dôvodoch nemôže rozhodnúť jeho autorizovaný servis predajcu)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Naozaj si tankoval sajrajt?
    Pises ze teraz motor taha - sajrajt sa asi vyjazdil, uz netankuj z pochybneho suda.
    Kedysi som mal cosi s autom pocas zaruky, servis/dealer kde som ho kupil nic nenasiel, napisal som mail importerovi, ten mi kazal ist k autorizovanemu servisu, im oznamit ktory som si vybral a budu ho kontaktovat.. Tiez Skoda.
    Naposledy upravil vicktor : 19.12.17 at 09:11
    Mabis tak neviem tankoval som na omv slovnaft ine v okoli nemam
    ako mam vediet ci nemali oni zlu naftu alebo som prave nadabil na tie posledne kvapky co boli v tom sude
    lujza.j Tak davaj aj aditivum...

    Neuznaná reklamácia noveho auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.