Zavrieť

Porady

rozpočet stavby

vedel by mi niekto poradiť ako zostaviť rozpočet na stavbu rodinného domu. som v tom začiatočník a mám to za úlohu.Prípadne mi prosím odporúčte nejakú literatúru. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Rozpočet stavby môže byť veľmi odlišný podľa toho, či staviate svojpomocne,
    alebo na "kľúč". Momentálne spolu s manželom staviame rod. dom z katalógu
    (rozpočet pre výstavbu na kľúč) svojpomocne, mohli by sme Vám pomôcť.
    Bývame v Prešove - nemáte to ďaleko.

    hana 10 je offline (nepripojený) hana 10

    hana 10
    daisy16
    vedel by mi niekto poradiť ako zostaviť rozpočet na stavbu rodinného domu. som v tom začiatočník a mám to za úlohu.Prípadne mi prosím odporúčte nejakú literatúru. Ďakujem
    asi by som to dala do ruk skusenym, rozpoctar ti ho spravi aj za 2-5 tis skk. budes mat tak hned aj vykaz vymer, ktory mozes rozposlat firmam, ked budes zbierat cenove ponuky na konkretne dodavky, ked ti ich budu vsetci robit na rovnakom podklade, bude sa ti to jednoducho porovnavat...

    rozpoctari pouzivaju napr. program oskar

    Jana0707 je offline (nepripojený) Jana0707

    Jana0707
    Rozpočet????
    Tak ak si to ideš dať stavať cez firmu zabudni na konečnú čiastku, určite si navýšia. Vždy sú to iba orientačné ceny a nikdy ti nenaúčtujú menej ale vždy viacej. Ak to ideš stavať svojpomocne tak záleží od veľa vecí: napr. či ide o svahovitý pozemok (pretože vo svahu musíš trochu viac pridať do základov a odvodnenia, pretože svah je len svah), z čoho chceš stavať či tehla, či kvadra, či keramická deka, či betón, či zateplený dom či nezateplený dom, či škridľa, či plech a veľa iného....

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Jana0707
    Rozpočet????
    Tak ak si to ideš dať stavať cez firmu zabudni na konečnú čiastku, určite si navýšia. Vždy sú to iba orientačné ceny a nikdy ti nenaúčtujú menej ale vždy viacej. Ak to ideš stavať svojpomocne tak záleží od veľa vecí: napr. či ide o svahovitý pozemok (pretože vo svahu musíš trochu viac pridať do základov a odvodnenia, pretože svah je len svah), z čoho chceš stavať či tehla, či kvadra, či keramická deka, či betón, či zateplený dom či nezateplený dom, či škridľa, či plech a veľa iného....
    Hm, dovolím si nesúhlasiť s paušalizáciou negatívneho pohľadu na účtovanie nákladov ak stavbu realizujete cez firmu.
    Realizoval som pred niekoľkými rokmi cez firmu rozsiahlu rekonštrukciu rodinného domu a do rozpočtu sa podarilo trafiť s presnosťou +/- 3%. Odchýlka vyplynula z toho, že boli po vzájomnej dohode použité pri niektorých prácach kvalitnejšie materiály.
    Ak je rozpočet pripravený kvalifikovane a prípadné pokusy dodávateľskej firmy o zmeny vopred dohodnutých pravidiel sú ihneď "korigované" zo strany investora, do rozpočtu sa dá veľmi dobre trafiť. Je to síce náročné na čas, ktorý musí investor venovať kontrole, ale výsledný efekt je veľmi príjemný.
    Pripomeniem, že v tomto prípade nesmie dohodnuté pravidlá svojvoľne meniť ani investor. Najdôležitejšie je dodržiavanie dohodnutých termínov splatnosti čiastkových faktúr.
    Osvedčilo sa aj to, že firma v žiadnom prípade nedostávala zálohy na vykonanie prác. Práce boli zaplatené až po vykonaní vždy v dohodnutom termíne.
    Za väčšinu materiálu sa uhrádzali faktúry v momente dodania na stavbu. Firma mala k dispozícii iba relatívne nízku paušálnu zálohu na nákup drobného materiálu, ktorú v pravidelných intervaloch "vyúčtovala" predložením účtov z nákupov.

    borbi je offline (nepripojený) borbi

    borbi
    bulnova Pozri príspevok
    Rozpočet stavby môže byť veľmi odlišný podľa toho, či staviate svojpomocne,
    alebo na "kľúč". Momentálne spolu s manželom staviame rod. dom z katalógu
    (rozpočet pre výstavbu na kľúč) svojpomocne, mohli by sme Vám pomôcť.
    Bývame v Prešove - nemáte to ďaleko.
    zdravim.mohol b som vediet o aky dom ide predpokladam ze uz je hotovy.diki

    vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

    vecernicek
    Rád by som sa opýtal, čo všetko patrí do rozpočtu stavby. Od architekta mi prišiel taký, ktorý nepočíta s vnútornými rozvodmi (voda, el., plyn, kanál, kúrenie), nepočíta so sanitou, plotom, spojovacími materiálom (klince).
    Má to byť v rozpočte (k realizačnému projektu) alebo nie? Mne to vychádza, že áno, ale nevyznám sa v tom.
    Ďakujem.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Niektoré veci sa nedajú určiť je to na investorovi.Napríklad to umývadlo sa dá kúpiť za 20 aj 200€.Preto to v rozpočtoh nebýva uvedené.

    vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

    vecernicek
    No, podľa mňa by potom z rozpočtu neostalo nič. Aj obklady a dlažba sa dajú dať v iných cenách, ako sú v rozpočte od architekta, rovnako tak podlahy. Mne sa len zdalo čudné, že chýbajú (podľa mňa základné a dôležité veci) ako kúrenie, voda, elektrina. Tá sanita by ma trápila najmenej, to si viem spočítať aj sám. Ale odhadnúť, koľko kábla a vodárenských trubiek budem potrebovať, tak to teda neviem... iba ak mierou od buka do buka...

    day je offline (nepripojený) day

    day
    vecernicek Pozri príspevok
    No, podľa mňa by potom z rozpočtu neostalo nič. Aj obklady a dlažba sa dajú dať v iných cenách, ako sú v rozpočte od architekta, rovnako tak podlahy. Mne sa len zdalo čudné, že chýbajú (podľa mňa základné a dôležité veci) ako kúrenie, voda, elektrina. Tá sanita by ma trápila najmenej, to si viem spočítať aj sám. Ale odhadnúť, koľko kábla a vodárenských trubiek budem potrebovať, tak to teda neviem... iba ak mierou od buka do buka...
    kolko m rur, kablov atd. - samozrejme zalezi aky projekt si objednal, ale urcite vykaz, vymer doziadaj. Ked si budes davat robit ponuky je to velka pomoc, usetri kopec casu a nasledne €

    pripadne prestuduj, je tam aj rozpocet:
    http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pr...kaz-vymer.html

    vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

    vecernicek
    No práve v tom je ten vtip, že ide o realizačný projekt. A tam by podľa môjho laického názoru malo byť všetko, čo je potrebné k postaveniu domu. Beriem aj orientačnú cenovú hladinu (a veľké cenové rozdiely oproti súčasnosti, ktoré sú dané neviem čím) ale minimálne výpočet množstva materiálu by som tam očakával

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    derp Pozri príspevok
    Ak mate zaujem, spolocnost HomePro vam spravi bezplatnu cenovu ponuku aj s kalkulaciou.
    Viac na clankoch , rekonstrukcia bytu a rekonstrukcia kupelne
    Spolocnost HomePro by si mohla zaplatit reklamu, toto je Porada.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.