Zavrieť

Porady

Gorenje 60125 - na práčke bliká sedem kontroliek

Mám práčku gorenje 60125. Keď spustím program, všetko ide riadne.... akonáhle sa dostane do programu aviváž a odstreďovanie, tak začnú blikať všetky kontrolky. Väčšinou postačí nanovo stisnúť tlačidlo štartu, ale niekedy musím manuálne dať odstreďovať. Vyčistila som už filter, aj komplet práčku na vyvárku a nepomohlo. V manuáli som sa dočítala, že by malo byť niečo ucpané??? nejaká výpusť vody - odtok v češtine. Neviete, kde by som ju našla. Nechcem za každým volať opravára, tak skúšam takto?
Naposledy upravil taiko : 05.12.17 at 18:41
misoft Ak podľa manuálu je "ucpaný odtok" - tedy vypúšťanie vody - tak možno dve príčiny - čerpadlo pre vypúšťanie vody - väčšinou ho počuť, keď pracuje - buď bude divne bzučať, alebo bude ticho = neodčerpáva vodu, alebo ak čerpadlo pracuje normálne - laicky podľa vydávaného zvuku - môže byť zapchatý odvod z bubna k čerpadlu - teda čerpadlo chce čerpať, ale pre upchatie nič nečerpá, alebo druhá možnosť - upchatie výpustu - hadice už za čerpadlom - čerpadlo tlačí, ale nepretlačí vodu ďalej...
nikula podľa mňa pracuje normálne do tej doby, kým nezačnú blikať tie kontrolky.... je zaujímavé, že keď dám čisto žmýkanie, tak vodu vypustí....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    ivka70 05.12.17 09:03 odstránil(a) z Porady

    Gorenje 60125 - na práčke bliká sedem kontroliek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.