Zavrieť

Porady

Kde študovať pedagogické minimum

Dobrý deň. Chcem sa opýtať kde môžem študovať v Prešove alebo v okolí ak si chcem spraviť pedagogické minimum a či sú nejaké špeciálne požiadavky na to aby ma prijali na danú školu. Ďakujem za všetky rady.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Aké máš najvyššie ukončené vzdelanie?
SslLavka hľadám pre mamku stredná vyššia priemyselná škola skončená maturitnou skúškou
alaya1 DPS nie je pre absolventov tychto typov skol. Ona cchce byt ucitelka?
veronikasad Akú prácu chce vykonávať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    DPŠ sa organizuje ako štvorsemestrálne štúdium v rozsahu minimálne 200 hodín v externej forme počas sobôt.

    Podmienky prijatia na štúdium:

    absolvovanie II. stupňa vysokoškolského štúdia v príslušnom alebo príbuznom odbore
    http://www.unipo.sk/9267/
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SslLavka Ďakujem.
    SslLavka Ale nemám strednú pedagogickú školu nieje to problém ?
    alaya1 DPS je pre absolventov VS studia .
    SslLavka Aha takže ak som správne tomu pochopila musím si najprv spraviť Bc. pedagogiku a potom isť na do DPS?
    alaya1 tak ty, ci mamka...ale na co potrebuje DPS ku?, Lebo ak chce ucit musi mat 2.st. VS studia, t.j. Mgr., ci Ing. studium.
    SslLavka to DPs mýslite doplnkové pedagogické minimum. Tak pokiaľ viem čo som sa pýtala mi bolo povedané že ak chcem učiť v MŠ stačí mi aj pedagogické minimum. Tak teraz neviem čo je správne.
    alaya1 ak ma skoncenu priemyslovku, tak isto nie.
    Treba si precitat skolsky zakon ."Pri posudzovaní plnenia kvalifikačných predpokladov pre výchovno-vzdelávaciu činnosť na jednotlivých školách a kariérových pozíciách nie je dôležité, akú činnosť vykonávali alebo vykonávate, ale je dôležité aké máte vzdelanie. Na výchovno-vzdelávaciu činnosť v materskej škole je plnením kvalifikačných predpokladov vzdelanie uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť I., a to podľa stupňa vzdelania, úplné stredné, vysokoškolské prvého stupňa a vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa".
    SslLavka Ďakujem Vám veľmi pekne za zodpovedané otázky a info.
    alaya1 este existovalo nadstavbove pomaturitne studium na strednej pedagogickej skole, kde ziskala maturitu z daneho odboru, ale pozeram na stranku skoly v Prešove uz neexistuje, existuje vsak inde.
    https://www.google.sk/search?q=nadst...hrome&ie=UTF-8
      zbaliť

    Kde študovať pedagogické minimum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.