Zavrieť

Porady

Opuch nohy v oblasti členku

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, čo by mi pomohlo alebo čím by to mohlo byť spôsobené? Už dlhšie mám výrazne opuchnutý jeden členok bez zjavnej príčiny (nespadla som) a octanový krém vôbec nepomáha, miesto je aj trochu bolestivé. Ďakujem.
buchač Ešte aj doktora pri osobnej návšteve v ordinácii by pri takomto popise problému šľak trafil...
dorott Tak to ma mrzí, že som sa zle vyjadrila. K doktorovi aktuálne nemám možnosť ísť, preto som sa len chcela tu na fóre opýtať, aká môže byť príčina, keďže viem, že viacerí mávajú problémy s opuchnutými dolnými končatinami, prípadne čo používali na zmiernenie, lebo ja poznám len tú octanov masť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    No lenže by si k tomu doktorovi isť mala,ak je to opuch jedneho členku bez dôvodu,môže byť aj cievny problém.A s tým nie je dobré hrať sa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač K tomu cievnemu systému by som pridal ešte aj lymfu, problémy so srdcom, obličkami....etc.
    Opuchnuté nohy-kotníky ovplyvňuje aj zamestnanie, námaha, obuv...vek jednotlivca.
    Opuchnuté členky ovlyvňujú aj niektoré lieky.

    Otázka je aj to, čo sa považuje za "dlhšie"...týždeň, dva, mesiac ?
    Dáša_ m opuchnutú iba jednu, keby srdce alebo obliky, tak skôr opuchajú obe.
    buchač Dáši

    Má VÝRAZNE opuchnutý JEDEN členok....ja predsa netvrdím opak.
    No ten druhý MOŽE byť opuchnutý MENEJ výrazne....či ?

    Ja nič, ja muzikant...ja len toľko, že môj pravý kotník s nártom je občas (podľa rôznych okloností) spuchnutý buď pomenej, alebo viac...ALE opuchnutý je pernamentne. Dôvod je u mňa práve ten lymfatický systém.
    Ale občas sa pridá (po solídnejšej námahe) aj ten ľavý kotník...vtedy len Paralen, studený kúpeľ a nohy pekne na stôl.
    -------------------------
    Tiež by som som dodal, že hentie problémy s opuchmi môžu byť aj dôsledkom bývalých príhod, zranení. Také vyvrtnutie (zlomenina) je následok, ktorý sa vlečie roky rokúce.
    ...žeby som tvrdil ako bývalý vrcholový športovec ?
    Kotníky a zápästia mám dodžubané až do het.
    --------------------------
    Lenže určité vyšetrenia sa proste cez internet robiť nedajú.
    BXLmiami Ale ste to orozvíjali teda.Treba vylučiť trombozu.
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    rovnako som to mal aj ja pred nedávnom. pravdepodobne to bolo presilené, pravdepodobne od horskej turistiky či chôdze po rebríku. Po návrate z turistiky ma vysmiali na pohotovosti, na chirurgii (kam ma poslali z pohotovosti), ortopéd to zhodnotil, že bez nálezu, na RTG tiež nič. Dostal som ortézu. Na krvných testoch prekvapivo tiež vôbec nič. Tým to skončilo. Asi po 3-4 mesiacoch to odpuchlo, asi keď som dlhšie nechodil po skalách či rebríkoch.

    tvoj postup je jasný -> obvodný lekár -> ortopéd a potom podľa toho, čo povie ujo ortopéd.

    Opuch nohy v oblasti členku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.