Zavrieť

Porady

Odvolanie voci neschvaleniu choroby z povolania

Kam adresovat odvolanie voci neschvaleniu choroby z povolania, na zaklade vyjadrenia hygienickeho setrenia, ze nie je suvislost medzi ochoreniami a vykonavanou pracou.Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 11.12.17 at 05:52
ivka70 ktory organ vydal to vyjadrenie?
vo vyjadreni nie je definovana moznost odvolat sa a kam?
Dadulicek Ivka,nie je tam napisane nic,ani to,ci sa vobec da odvolat.S vysledkom hyg.setrenia nesuhlasim,chcem sa na to odvolat.Mam dokazy,ze nas pretazuju,len kam to smerovat,ked na hygiene ma sice vypoculi,ale rozhodli v prospech zamestnavatela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dadulicek Ano,je dolezite,pretoze na zaklade ich stanoviska mi z pracovneho lek. dali taku odpoved.Diagnozu mi uznali,len ziadali prieskum hygienou,ci sa poskodenia mohli stat na pracovisku.Kam sa v takomto pripade mozno odvolat,ked s vysledkom setrenia na pracovisku nesuhlasim,ked mam dokazy,ze nas na pracovisku pretazuju.?V sprave to napisane nebolo.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    http://www.ruvznr.sk/?c=./uradnew/inform
    Podávanie opravných prostriedkov
    Proti rozhodnutiam vydaným regionálnym úradom verejného zdravotníctva možno podať odvolanie v lehote do 15 dní od jeho doručenia na Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v xxxxxxx, v správnom konaní možno podať odvolanie v lehote do 15 dní od jeho doručenia na Regionálny úrad verejného zdravotníctva, xxxxxx.
    Všetky rozhodnutia, okrem rozhodnutí predbežnej povahy a procesných rozhodnutí týkajúcich sa vedenia konania možno preskúmať súdom, po podaní riadnych opravných prostriedkov.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Dadulicek
    .Diagnozu mi uznali,len ziadali prieskum hygienou,ci sa poskodenia mohli stat na pracovisku.
    ------------------------------------------------------------
    Ak máš dôkazy o preťažovaní zamestnávateľom, tak si ich mal poskytnúť pracovnému lekárstvu a na základe toho by kontrola hygieny bola viac cielená na preťažovanie. Teraz môžeš len dodatočne požiadať prac. lekárstvo o znovu prehodnotenie a nesúhlas s hygienou, samozrejme dodáš dôkazy o preťažovaní pracovníkov. Hygiena vykonala prieskum na základe požiadavky prac. lekárstva. Ty nemáš možnosť sa vyjadrovať k hygiene, len k prac. lekárstvu.
    Dadulicek Dakujem za radu,aj som si myslela,ze asi musim zvolit takyto postup.

    Odvolanie voci neschvaleniu choroby z povolania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.