Zavrieť

Porady

nalezitosti faktury

Dobry den,

chcela som sa spytat, ako je to s podpisovanim faktury. Dodavatel mi posiela faktury, na ktorych je vytlaceny jeho podpis aj peciatka, tzn. nie je tam original podpis. Je takto pravoplatna faktura?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    skorica
    Dobry den,

    chcela som sa spytat, ako je to s podpisovanim faktury. Dodavatel mi posiela faktury, na ktorych je vytlaceny jeho podpis aj peciatka, tzn. nie je tam original podpis. Je takto pravoplatna faktura?

    dakujem
    Tu je link:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...dpis+fakt%FAre

    Má byť originál podpis.
    Naposledy upravil Zita5 : 01.08.06 at 10:49
    Monika Kováčová
    K originálnemu podpisu na faktúrach by som uviedla asi toľkoto:

    1. Skoro žiadna faktúra z EÚ (až na ČR) nemá originálny podpis... dokonca niekedy ani pečiatku
    2. Pozri si akúkoľvek faktúru z telekomunikácií, alebo za energie: Nie je tam žiadny originálny podpis ani originálna pečiatka - predstavme si, že by niekto originálne podpísal a opečiatkoval 2 milióny faktúr každý mesiac?!

    ... asi by išiel po pol roku na invalidný dôchodok...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ermon
    K originálnemu podpisu na faktúrach by som uviedla asi toľkoto:

    1. Skoro žiadna faktúra z EÚ (až na ČR) nemá originálny podpis... dokonca niekedy ani pečiatku
    2. Pozri si akúkoľvek faktúru z telekomunikácií, alebo za energie: Nie je tam žiadny originálny podpis ani originálna pečiatka - predstavme si, že by niekto originálne podpísal a opečiatkoval 2 milióny faktúr každý mesiac?!

    ... asi by išiel po pol roku na invalidný dôchodok...

    Ja som nepísala napr. o fa zo Slovak telecomu ....tam určite nespochybníš fakturáciu . Ale som mala na mysli faktúry medzi SZČO resp. podnikateľskými subjektami , ktoré si navzájom fakturujú tovar resp.služby .

    Asi si ešte nemala skúsenosti zo súdu ohľadne vymáhania pohľadávky a zo mna hovorí skúsenosť , čo znamená podpis .
    Naposledy upravil Zita5 : 01.08.06 at 11:39
    Monika Kováčová
    Zita5
    Ja som nepísala napr. o fa zo Slovak telecomu ....tam určite nespochybníš fakturáciu . Ale som mala na mysli faktúry medzi SZČO resp. podnikateľskými subjektami , ktoré si navzájom fakturujú tovar resp.služby .

    Asi si ešte nemal skúsenosti zo súdu ohľadne vymáhania pohľadávky a zo mna hovorí skúsenosť , čo znamená podpis .
    No asi som nemal... A asi sa troška vyvyšuješ...

    Vymáhanie pohľadávky: doklad je aj zmluva - originálne podpísaná, dodací list s podpisom a pečiatkou o prevzatí ...
    Aj toto preukazuje nespochybniteľnosť fakturácie.

    Len som reagovala na otázku a jednoducho mám troška odlišný názor... To je všetko.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ermon
    No asi som nemal... A asi sa troška vyvyšuješ...

    Vymáhanie pohľadávky: doklad je aj zmluva - originálne podpísaná, dodací list s podpisom a pečiatkou o prevzatí ...
    Aj toto preukazuje nespochybniteľnosť fakturácie.

    Len som reagovala na otázku a jednoducho mám troška odlišný názor... To je všetko.
    Prepáč , ak máš pocit z mojej strany vyvyšovania ...si na nesprávnej adrese .
    Ja Tvoj názor rešpektujem , ale sa mi zdalo , že časť Tvojej odpovede bola v ironickom podtóne .......ja sa už vyjadrovať nebudem v tejto téme .
    Naposledy upravil Zita5 : 01.08.06 at 11:06

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    žiadny zákon a už vôbec nie § 71,72,73 zákona č. 222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov nehovorí o tom, že povinnou náležitosťou faktúry je pečiatka a podpis - v EÚ je to štandardný postup že už skoro ani jedna fa pečiatku a podpis neobsahuje.
    je to v súlade so zákonom a vôbec ale vôbec sa tým nemusíš zaťažovať

    kobylka je offline (nepripojený) kobylka

    kobylka
    Ahoj chcem opraviť moj suhlas. Ak si každý podnikateľ zaplatí za elektronický podpis nemusí podpisovať originálne fa. Túto službu majú zaplatenú aj T- Mobile, Orange, aj T- Com preto nemusia originálne podpisovať fa. Ináč každý dodávateľ musí podpisovať fa a le nemusí ju opečiatkovať a stačí ak napíše, že platí bez pečiatky. Toto je moje tvrdenie takto to robím a myslím si už niekoľko rokov. Ale môžem sa mýliť. Ahoj

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    o toto som sa dost zaujimal asi pred pol rokom a dosiel som k nazoru, ze medzi povinne nalezitosti danoveho dokladu nepatri peciatka a podpis...
    samozrejme ine je to s dodacim listom, pripadne s dokladom o zaradeni... tam by asi nebola ta "vypovedna hodnota" toho dokladu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.