Zavrieť

Porady

Okamzite ukoncenie pracovneho pomeru §69

Zdravim,

mam problem a potreboval by som trosku poradit. V pracovnej zmluve mam urceny vyplatny termin 15. Cast vyplaty som dostal este niekedy 25 ale zostatok este stale nie. Podla zakona 311/2001 Z. z. §69/1b mozem dat okamzite ukoncenie pracovneho pomeru a to pisomne do 1 mesiaca cize asi do 1.9 (§69/3) a mam narok na nahradu mzdy za dva mesiace (§69/4) a to suma sumarum teda za doplatenie mzdy za 7. mesiac a za 8. mesiac a + dalsie dva mesiace? Takto som pochopil to co som cital v zakonniku prace problem je ale v tom ze jeden pravnik ma presviedcal o tom ze dany zakon/paragraf sa menil a teraz je to dost zmenene. Viete mi niekto poradit ci sa nieco menilo a ako? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    bohdan
    Zdravim,

    mam problem a potreboval by som trosku poradit. V pracovnej zmluve mam urceny vyplatny termin 15. Cast vyplaty som dostal este niekedy 25 ale zostatok este stale nie. Podla zakona 311/2001 Z. z. §69/1b mozem dat okamzite ukoncenie pracovneho pomeru a to pisomne do 1 mesiaca cize asi do 1.9 (§69/3) a mam narok na nahradu mzdy za dva mesiace (§69/4) a to suma sumarum teda za doplatenie mzdy za 7. mesiac a za 8. mesiac a + dalsie dva mesiace? Takto som pochopil to co som cital v zakonniku prace problem je ale v tom ze jeden pravnik ma presviedcal o tom ze dany zakon/paragraf sa menil a teraz je to dost zmenene. Viete mi niekto poradit ci sa nieco menilo a ako? Dakujem
    Môžeš okamžite skončiť pracovný pomer tak ako si napísal v termíne len do 1 mesiaca od dôvodu pre okamžité skončenie teda od dátumu kedy prešlo 15 dní po uplynutí splatnosti mzdy.
    Citujem §69 odst.4:Zamestnanec ktorý okamžete skončil pracovný pomer má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

    Okamzite ukoncenie pracovneho pomeru §69

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.