Zavrieť

Porady

Faktúra za služby s miestom dodania v ČR

Chcela by som vedieť, kde do daňového priznania mám dať toto: Je to podnikateľ, platiteľ DPH na Slovensku, ktorý vykonáva pomocné natieračské práce na budove v Čechách pre českého platiteľa DPH.Vystavila som faktúru v Sk bez DPH podľa zákona od DPH, kde som sa dočítala, že v § 15 ods. 8 si český platiteľ DPH urobí samozdanenie. Dole som uviedla aj prepočet kurz NBS dňom vystavenia faktúry.
Mám to správne? A kde s tým do daňového priznania. Poradí mi niekto ? Začínam a ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    súhlasím, vediem len v operatívnej evidencii DPH - oslobodené podľa § 15 alebo §16

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Vojtasová
    Chcela by som vedieť, kde do daňového priznania mám dať toto: Je to podnikateľ, platiteľ DPH na Slovensku, ktorý vykonáva pomocné natieračské práce na budove v Čechách pre českého platiteľa...
    Otázku ste pôvodne zadali vo vypracovaných otázkach a nevšimli ste si napríklad toto:
    http://www.porada.sk/t19078-sluba-do...zahraniei.html

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Vojtasová
    Vystavila som faktúru v Sk bez DPH podľa zákona o DPH, kde som sa dočítala, že v § 15 ods. 8 si český platiteľ DPH urobí samozdanenie. Dole som uviedla aj prepočet kurz NBS dňom vystavenia faktúry.
    Mám to správne? A kde s tým do daňového priznania.
    Nepatrí to pod § 15 ods. 8, tam ste sa to zrejme nedočítali. Ak sa jedná o práce na nehnuteľnosti, tak tieto služby patria pod § 15 ods. 2. Faktúru vystavujete podľa § 73 a uvádzate na nej aj odvolávku na spomínaný § 15, podľa ktorého je miestom dodania iný členský štát. Na faktúre nemusíte uvádzať prepočet kurzom NBS, iba ak ste sa na tom s odberateľom dohodli.

    Vojtasová je offline (nepripojený) Vojtasová

    Vojtasová
    Ďakujem všetkým, ktorí sa ozvali. Som tu len krátko a tak sa učím. Ešte, čo to neviem nájsť, ale pokúsim sa "nezavadzať" zbytočnými otázkami. Ešte raz díky. Vojtasová

    Faktúra za služby s miestom dodania v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.